Błąd 0x0000007B podczas rozruchu systemu Win7

Witam,

problem dotyczy nowego laptopa DELL Studio.

Pojawił się podczas próby odinstalowania niechcianego programu. Po kliknięciu usuń nastąpiła procedura usuwania. Następnie wyskoczył błąd. Niestety nie nie pamiętam dokładnie co było napisane.

Używają narzędzia do naprawy systemu podczas uruchomienia dostaje informację, że znaleziono główną przyczynę.

konfiguracja rozruchu jest uszkodzona

Akcja naprawy: Naprawa tabeli partycji

Wynik Niepowodzenie. Kod błędu=0x490

Próbowałem naprawić system za pomocą narzędzi Dell’a ale nic nie wchodzi.

przywracanie systemu nie działa. Bo nie ma punktów przywracania systemu

Odzyskiwanie obrazu tez nie działa. Bo nie ma obrazu.

Chciałem tez dokonać backup ale teraz mam błąd.

0x400110020000100A

Jeśli ten błąd będzie się powtarzać, skontaktuj się . i tu już nie ma podanego z kim :slight_smile:

Jakieś pomysły?

spróbuj chkdsk z konsoli naprawczej/płytki instalacyjnej -> napraw komputer, konsola może zostały usunięte sterowniki ahci, jaki program żeś usuwał ?

Nie pisałbym posta gdybym nie wyczerpał wszystkich znanych mi opcji naprawy.

Felernym programem był Partition Magic 8.0. Podczas usuwania wywaliło błąd i po temacie.

Chodzi o to, że każda podjęta przeze mnie próba naprawy spełzła na niczym. Stan laptopa jest taki, że nie można zrobić nawet backup.

z tego co widzę został zmodyfikowany układ partycji, o jaki backup chodzi ? danych ? poradzi sobie z tym testdisk, można też spróbować odzyskać partycję czy nadpisać ponownie mbr.

następnym razem pisz co żeś uczynił jakie kroki zostały podjęte.

No to i ja wiem, pytanie jednak jak do tego doszło.

Dell ma coś takiego.

FACTORY IMAGE RESTORE

Wciskasz f8 i masz zaawansowane opcje rozruchu, klikam w napraw swój komputer i pojawiają się opcje odzyskiwania systemu. No to daje dalej.

Mam tak

  1. Narzędzie naprawy systemu podczas uruchomienia

  2. Przywracanie systemu.

  3. Odzyskiwanie obrazu systemu

  4. Diagnostyka pamięci systemu.

  5. Wiersz polecenia

  6. DELL DATASAFE RESTORE I EMERGENCY BECKUP

Dajesz pierwszą opcję i:

Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia nie może automatycznie naprawić komputera

Dajesz drugą opcję i :

Wystąpił błąd

Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminy jest niepoprawna (0x8007007B)

Opcja trzecia i:

Wiadomo jest to mowy komp i nie ma obrazu.

Opcja szósta i:

Przywróć komputer i zachowaj moje nowe lub zmienione pliki (zalecane)

Zaznacz inna kopię zapasową systemu i więcej opcji.

Klikam w pierwsze i :

0x400110020000100A

Jeśli ten błąd będzie się powtarzać, skontaktuj się . i tu już nie ma podanego z kim :slight_smile:

Coś jeszcze chcesz wiedzieć?

Poczytaj > pobierz > wypal > i może użyj narzędzia o którym mowa tu [http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ … st__p__286](http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/54-windows-re-dysk-odzyskiwania-systemu/page view findpost p 286) <- Windows 7 Recovery Disc x86 / x64 Edition > Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia / Startup Repair

żadna opcja nie działa bo cały ten mechanizm awaryjnego rozruchu opiera się o ukrytą partycję recovery - pewnie została utracona uszkodzony MFT, partition magic czasem psuje a nie pomaga dlatego ja używam aplikacji acronisa.

cóż ja bym spróbował testdisk, spróbować odzyskać partycje albo same dane i format.

Tam nie ma danych bo to nówka. To był pierwszy program jaki został wgrany :smiley:

Co to da? Znaczy co mi to pomoże i jak.

Poczytałem to co pisze Picasso i:

Ja mam tę konsolę już oryginalnie w laptopie. Niestety nie mogę nic zrobić :frowning:

W takim razie spróbuj poszukać u Picasso ratunku :slight_smile:

mam ten sam problem znalazl ktos rozwiazanie?>

Jeśli kupiłeś w sklepie który w ramach gwarancji oferuje naprawę domową ,to należy z niej skorzystać .

Możesz użyć tego narzędzia Acronis True Image 12 – przywracanie Backup

Pod linkiem masz opis krok po kro z obrazkami jak to zrobić

http://peb.pl/windows/243078-poradnik-k … nie-2.html

Po tym zabiegu powinien być fabryczny Windows 7 Dell…

Napisz jak wyszło jeśli się zdecydujesz?

Inna opcja jeszcze:

Możesz użyć opcji Windows Complete PC Restore , która się znajduje na płycie systemowej windows 7 a następnie podać lokalizacje backupu twoją partycje recovery (nie wiem czy działa, bo nie sprawdzałem).

http://my.opera.com/ferdar/blog/show.dml/17032572