Błąd 0x80040507 nie można się zalogować do windowsa xp

Mam problem. Otóż pewnego dnia włączam komputer i wyskakuje mi komunikat: Wiadmość zatytułowana: Aktywacja systemu Windows. I dalej tekst: Niektóre pliki systemowe są uszkodzone lub zostały usunięte. Nie można się teraz zalogować. Proszę użyc dysku instalacyjnego do Windowsa XP, aby naprawić lub przeinstalować system. Kod błędu 0x80040507. PRZEINSTALOWAŁEM i… znowu po kilku uruchomieniach identyczny błąd. Patrzyłem po anglojęzycznych forach, nic tam ciekawego nie piszą, przynajmniej ja nie znalazłem zorientowanego do końca użytkownika. Zadzwoniłem do Microsoftu i powiedzieli, że wiedzą jaki to problem, ale nie powiedzą, bo mam wersję OEM :smiley: chyba, że im podpłacę 132zł (lekka przesada). Zaproponowali, abym się zgłosił do sklepu, w którym kupowałem komputer - składak wraz z Windowsem XP Proffesional SP2, ale najpierw chcę to jakoś sam załatwić. Narazie korzystam z Windows Server 2008 Enterprise Demo na 365 dni i nie narzekam na wszystko oprócz programów, które nie chcą się pod nim uruchomić. Jakieś pomysły, sugestie, a może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Z góry dzięki za odpowiedzi 8)

A wktórym momencie pojawia się ten problem? Instalowałeś aktualizacje? Hmm, ciekawa sprawa, może spróbuj wejść trybem awaryjnym w ostatnią działającą konfiguracje lub w sam tryb awaryjny, utwórz dodatkowy profil i potem spróbuj zalogować się do tego nowego profilu. Może błąd polega na tym że windows ma problem z zalogowaniem na główny profil.

Ani tryb awaryjny ani ostatnia dobra konfiguracja nie pomagają.