Błąd 0x80070002 przy pobieraniu aktualizacji zbiorczej Windows

Od jakiegoś czasu przy próbie pobrania aktualizacji pojawia mi się taki komunikat:

2019-11 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 1809 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB4523205) — błąd 0x80070002

Obecna wersja systemu to 1809 (Build 17763.437)

Będę wdzięczy za pomoc

Spróbuj

A jeśli się nie uda, uaktualnij system do 1909

Spróbowałem tego co było w linku i nic nie dało. Zauważyłem że Usługa inteligentnego transferu w tle była w wyłączona i w trybie ręcznym i zatrzymana. Uruchomiłem wszystko jak instrukcji i nic. Przeszedłem do tego drugiego punktu z czyszczeniem dysku też nic nie dało, ale zawuażyłem że Usługa inteligentnego transferu w tle znowu przeszła w tryb ręczny i była zatrzymana (nie było przy niej napisane że działa). Może to jest problem?

Spróbuj wejść na Start/Ustawienia (koło zębate)/Rozwiązywanie problemów/ Wybierz Windows Update
Może tak się uda… :slight_smile:

Niestety, przeprowadziłem analizę i znalazło problem - brak biblioteki (za szybko wyłączyłem i nie pamiętam jakiej) ale pokazało, że problem rozwiązany więc spróbowałem pobrać ponownie aktualizację i ciągle ten sam błąd.

Najlepiej uaktualnij system do 1909.
Masz zbyt stary i to może powodować różne problemy.

A próbowałeś wyszukać aktualizacje?
Może być wadliwa.

Dzisiaj spróbowałem zainstalować ręcznie aktualizacje, oczywiście bezpośrednio do 1909 nie dało rady. Dlatego zacząłem instalować po kolei i już przy Build 17763.503 wyskoczył błąd “Autonomiczny Instalator rozszerzenia Windows Update. ta aplikacja nie ma zastosowania dla twojego komputera” zgodnie z listą https://support.microsoft.com/en-us/help/4494441/windows-10-update-kb4494441 jest to kolejny build po moim obecnym 17763.475

EDIT: przeskoczyłem kilka aktualizacji i poszło do .529

" Before installing this update

Prerequisite: The servicing stack update (SSU) (KB4499728) must be installed before installing the latest cumulative update (LCU). The LCU will not be reported as applicable until the SSU is installed. For more information, see Servicing stack updates.

Przed zainstalowaniem tej aktualizacji

Warunek: aktualizacja stosu serwisowego (SSU) (KB4499728) musi zostać zainstalowana przed zainstalowaniem najnowszej aktualizacji zbiorczej (LCU). LCU nie będzie zgłaszane jako obowiązujące, dopóki nie zostanie zainstalowany SSU. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Obsługa aktualizacji stosu.
Zrobiłeś to?
Linki do info.
https://support.microsoft.com/en-us/help/4523204/compatibility-update-for-installing-windows-10-1809

http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4523204
Czy zadziała nie wiem.
Najpierw sprawdzczy masz aktualizacje stosu na komputerze w opcjach Programy i funkcje, Wyświetl aktualizacje poniewaz to sie tam wyświetla.

Zainstalowałem KB4499728 i KB4523204 i dalej komunikat

Wystąpiły problemy podczas instalowania pewnych aktualizacji, ale spróbujemy ponownie później.
2019-11 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 1809 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB4523205) — błąd 0x80070002

pojawiła się opcja do aktualizacji do 1909 i po kliknięciu komunikat

Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 1909 — błąd 0x80070002

aktualny build to 17763.557, jet jeszcze jakiś sposób czy wygląda na to że ręcznie każdą kolejną aktualizację trzeba instalować?

Jaki antywirus?
Może on blokuje.

Obecnie na windows defender i regularnie sprawdzam adw cleaner

Wygląda na to że trzeba będzie zainstalować/uaktualnić system za pomocą aplikacji dostępnej na stronie:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

1 polubienie

Jutro przetestuję tego asystenta aktualizacji win 10 (ma aktualizować do 1909). Mam też pytanie czy mój pomysł z ręcznym aktualizowaniem krok po kroku tak jak robiłem wcześniej to zły pomysł poza tym, że czasochłonne?

EDIT: w sumie zadam jeszcze jedno pytanie (wedle zasady nie ma głupich pytań ;). bo już kiedyś miałem problem z systemem (win 8.1) czy korzystanie z tego asystenta nie uwali mi systemu?

Nic nie uwali i uaktualniasz z opcją zachowania plików. I z tego co widzę, to nie asystent aktualizacji, a media creation tool - narzędzie, które pozwala pobrać i nagrać obraz, jak i uaktualnić istniejącą wersję systemu do nowszej. To narzędzie jest o wiele lepsze niż te nazwane asystent aktualizacji.

1 polubienie

Dzięki za pomoc. Skorzystałem z media creation tool i wszystko elegancko się zaktualizowało, trochę wolno się na razie uruchamia, ale zrobię oczyszczanie dysku w wolnej chwili to może po usunięciu śmieci zacznie normalnie startować.

1 polubienie