Błąd 0x80070005 przy uruchamianiu Windows

Witam! Mam poważny problem. Po zresetowaniu kompa dostałem coś takiego. W oknie uruchamiania “Zapraszamy” pojawia się błąd który nie przepuszcza mnie dalej. Wygląda on tak :

Aktywacja produktu Windows

Wystąpił problem, który uniemożliwił systemowi Windows dokładne sprawdzenie stanu licencji dla tego komputera. Kod błędu: 0x80070005

Dodam jedynie, że mam oryginalnego Windowsa Pro z SP 3

Co zrobić ? Błąd pokazał się gdy jeden z antywirusów skończył pracę i kazał “uruchomić ponownie”.

Witaj :smiley:

Jeżeli radzisz sobie z angielskim to wejdź tutaj http://support.microsoft.com/kb/968003#method2

nastepnie zapoznaj sie z Resolution.

Jezeli bedziesz mial problem z odczytaniem i zrozumien przetlumacze Ci na Polski. =D>

Przyczyna może być zainfekowany system- co sugeruje microsoft także.

Ze zrozumieniem problemu nie ma, chodzi tylko o to że tam pokazują jak rozwiązać problem mając dostęp do systemu natomiast ja, gdy wyskakuje mi błąd, mogę jedynie wcisnąć ok co powoduje wyświetlenie listy użytkowników. Kiedy kliknę na mojego użytkownika znów mam ten błąd. I tak w koło. Przypominam że wszystko dzieje się zanim zdobędę dostęp do pulpitu.

Ok .ilu masz użytkowników do wyboru?

ponieważ wygląda na to ze ten na którego klikasz ma problem ,co znaczy albo złe hasło albo błąd w registrze .

Czy wszystkie profile tak reagują ?

Chodzi o to, że mam jednego użytkownika. Nawet próbowałem się zalogować na admina ( przy wyborze profilu alt crtl delete i na admina wszedłem z hasłem) ale nadal to samo.

No tak ,mamy wiec komputer któremu musimy wejść do środka ,bo się cwaniak broni i mocno trzyma drzwi pokazując nam paluch przez okno :lol:

Wypróbuj to =D>

wypróbuj Comodo Rescue Disk

http://www.comodo.com/business-security … odo.com%2F

Program jest darmowy i działa na zasadzie dysku botowalnego ISO który utworzy się podczas ściągania programu ,jest niezwykle efektywny , wyczyści komputer z błędów usunie złośliwe oprogramowanie -działa zanim system Windows wystartuje wiec dociera głęboko w twardy dysk dokonując napraw.

życzę powodzenia :smiley:

Daj znać jak się powiodło,masz dostęp =D> do innego komputera ,wiec w kilka chwil to wykonasz

zrób płytę botowalna lub USB i wrzuć do kieszeni lapka nie startując windowsa.

Problem jest na stacjonarnym, używam laptopa żeby tu pisać :stuck_out_tongue: Nie wiem jaki błąd popełniam, ale nagrałem ten plik na usb i na cd i za każdym razem kiedy bootuję go wybieram dysk na którym jest comodo i wciskam enter to i tak zaczyna się ładować windows. Czy to sie bootuje w jakiś specjalny sposób ?

***

Place the CD/DVD in your drive or insert the USB key as appropriate

Shut down your computer. Note – do a full shut down. A soft restart will not clear memory and the BIOS setup might not appear.

Turn your computer back on and be ready to react quickly. During system start up, you will see a message similar to one of the following:

Press to enter setup

Or

Press to open bios configuration utility

Or

Press to change boot order

***Podłącz USB lub wrzuć płytę do kieszeni i wyłącz komputer-całkowite wyłączenie. Następnie uruchom kompa i powinno samo zacząć działać.

Nie musisz na początek zastosować się do tych info ,jakie powyżej w języku angielskim -dotyczących bios.

Powinno działać samoistnie. Jeżeli nie pójdzie -działaj według instrukcji =D>

[-X może być tak aby to maszyna rzadzila Czlowiekiem

Powtórzyłem wszystko tak jak w tej instrukcji. Ustawiłem stację dysków w boocie jako 1 w kolejności. Zrobiłem Save&Exit zresetował się i … znowu zaczął odpalać się windows. Może źle nagrałem płytę? Jest jakiś specjalny sposób na nagrywanie takiej płyty ?

Rozmawialem z pracownikiem pomocy technicznej firmy Comodo na temat Twego problemu :lol:

(08:57:20 PM) Frank: Hi, This is Frank. How may I help you today?

(08:57:36 PM) : Hi -have a problem with a second PC ,the problem ist !

(08:58:13 PM) : after rebooting have a error witch dos not allow me to start windows

(08:58:47 PM) : 0x80070005

(08:58:54 PM) Frank: Have you subscribed to any paid version of Comodo?

(08:59:16 PM) : yes

(08:59:26 PM) : comodo complete 2012

(09:00:13 PM) Frank: You were not able to boot your second computer?

(09:00:51 PM) : not only a message that windows can veryficate the windows

(09:02:05 PM) : is the a solution or have to reinstal windows ,but how if a can even format

(09:03:04 PM) Frank: It seems that there is an issue with your operating system. So, I suggest you to reformat your drives and reinstall the windows operating system with any other copy of Windows CD.

(09:03:41 PM) : Ok but how to format if a can even log on

(09:04:15 PM) Frank: You could contact any of your local computer technician to fix this.

(09:04:34 PM) : OK thanks a loooot:)

(09:05:04 PM) Frank: You are welcome.

(09:05:08 PM) Frank: Is there anything else that can I help you with today?

(09:05:35 PM) : thats all thanks again:)

(09:06:03 PM) Frank: Thank you for your time! Please do not hesitate to come back in the future if you need assistance or any other information related to our security products and services.

(09:06:05 PM) Frank: You can send your feed back to http://www.comodo.com/survey/customer-survey.php We really appreciate your feedback.

Zbytnio to się jednak nie na mądrzył ten pan :smiley: ale pewnie gdyby było jakieś konkretne rozwiązanie tego problemu znałby odpowiedz.

Jak widzisz , mowi o reinstalacji ,dlatego mam nadzieje ze uda sie z tym comodo rescue disc =D>

Całą noc próbowałem i dalej jest tak jakby tej płyty nie było. Zobaczę jak tam podłączenie cd romu do płyty ale raczej to nie to. Tak czy inaczej będę próbował, gdyż format nie wchodzi w grę ( mieszkam w internacie i nie mam ze sobą płyty z Windowsem a nie zamierzam piratować). #-o

W każdym razie bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc :slight_smile:

Uszkodzonego systemu nie naprawisz za pomocą Comodo, więc nie wiem dlaczego marnujesz czas na czytanie takich bzdur.

Jedynym sposobem naprawy to użycie płyty instalacyjnej.

Bzdury nie bzdury ,warto jednak próbować i czegoś się uczyć i doświadczać.

Łatwo napisać bzdura i unieść nos do góry z wyższością. To jest jednak forum na którym Ludzie szukają pomocy w rozwiazywaniu rożnych problemow co wiąże się z tym ze obowiązują niepisane zasady -stare jak świat - Pomagaj jak możesz , jak umiesz , kontaktujesz się z Ludźmi wiec pewien poziom zachowania i słownictwa także obowiązuje.

Szanuj Ludzi i samego siebie . =D>