Błąd 0x80070057 podczas instalacji systemu


(Fly Men) #1

Witam,

chciałem przejść z Win XP do Win 7. Jednakże abym mógł to zrobić muszę najpierw zainstalować Vistę i dopiero później mógłbym upgradować system do Win 7...i tutaj pojawił się problem. Podczas instalacji Visty wyskakuje mi taki o to komunikat "System Windows nie możę sformatować partycji na dysku 0. Wystąpił błąd podczas przygotowywania partycji wybranej do instalacji. Kod błędu: 0x80070057"

Sprzęt Dell Vostro 1520

Prosiłbym bardzo o pomoc w zaistniałej sytuacji

żwirek


(Filipmoto2010) #2

NIe lepiej format partycji i zainstalować 7 ,albo odrazu zainstaluj 7 na tym samym dysku xp ci zostanie jako stary system w moim komputerze i tak nie utracisz danych tylko nie bierz aktualizacji na 7 z xp bi co nie pójdzie

Bąd pojawia się jeśli w systemie zainstalowana jest poprawka

KB972036

Należy więc odinstalować tą poprawkę i zobacz potem


(Fly Men) #3

No właśnie nie mogę zainstalować od razu win 7 gdyż jeszcze go nie mam. Kupowałem laptopa (we wrześniu ub.r) z możliwością upgradu. Aby tego dokonać potrzebna jest instalacja Visty gdyż z XP się nie da. Dlatego trzeba tak na okrętkę się pobawić.


(michall36) #4

sprawdz w biose jak dysk jest ustawiony IDE czy RAID? jesli RAID ustaw IDE i sporbuj raz jeszcze


(Fly Men) #5

heh aż wstyd się przyznać, ale wcześniej już tego szukałem i ni huhu nie mogę tego znaleźć....czy może to wystąpić pod inną nazwą?

-- Dodane 21.04.2010 (Śr) 20:45 --

Spróbowałem zainstalować win xp...ale pojawił się taki o to komunikat ""Instalator nie mógł sformatować partycji. Dysk może być uszkodzony. Upewnij się,że stacja jest włączona i właściwie podłączona do komputera. Jeśli jest to dysk SCSI, sprawdź czy do urządzeń SCSI prawidłowo podłączono terminator. Dodatkowe informacje na ten temat można znaleść w dokumentacji komputera lub karty SCSI. Musisz wybrać inną partycję dla systemu Windows XP." Problem w tym że nie mam innej partycji a kolejnej nie chce mi utworzyć? Wcześniej nie miałem żadnych problemów z kompem tak więc myślę że to nie wina sprzętu.

Jakieś pomysły tudzież sugestie?


(michall36) #6

szukaj czegoś w ten deseń: Advanced BIOS Features » SATA/RAID/SCSI Boot Order

co do tego:

ja bym osobiście skupił się na _ "Instalator nie mógł sformatować partycji: _. Ja spróbował bym to sformatować jakimś programem, polecam Ci G Parted --klik tu--; pamiętaj, że jest to obraz płyty który musisz ściągnąć i wypalić u siebie i uruchomić "z płyty komputer"- podczas włączania systemu umieszczamy napęd w czytniku CD/DVD. Sformatuj dysk tym programem, podziel sobie na partycje i próbuj zainstalować jakiś system.


Jeśli chcesz GParted po polsku to:

  1. Ściągnij Ubuntu tu lub tu

  2. Wypalasz plik jako obraz

  3. Uruchamiasz system "z płyty"

  4. Wybierasz język POLSKI i opcję "Wypróbuj Ubuntu bez wprowadzania zmian w komputerze"

  5. Czekasz aż system się załaduje i pokaże swój pulpit.

  6. Wchodzisz w "System > Administracja > Partiton Editor (po polsku Narzędzie do obsługi dysków)

  7. I dalej z partycjami postępujesz jak uważasz.

instruckja korzystania z GParted --klik tu-- lub wiele innych w google


(Fly Men) #7

niestety ale GParted nie jest wstanie się włączyć pokazuje że w napędzie nie ma zobotowanej płyty....tak teraz myślę czy usunięcie partycji C: a następnie ponowne utworzenie czegoś nie zmieni?


(michall36) #8

myślę, że możesz popełniać gdzieś błąd(brak ustawionego botowania z CD-wykluczam), dlatego dodatkowe instrukcje:

Instrukcja cz.1

Instrukcja cz.2

Instrukcja cz3.

lub płyta może być źle nagrana

możesz próbować, niczego nie ryzykujesz.


(Fly Men) #9

heh jakby to powiedzieć....najprostsze rozwiązania wydają się być najskuteczniejsze...usunąłem partycję systemową i utworzyłem ją na nowo...dalej poszło już jak podczas normalnej instalacji...acha instalowałem XP...jak będę miał jeszcze nerwy i chęci spróbuję zainstalować Viste

PS. Wielkie dzięki dla michall36 bo i program i stronki z instrukcją z pewnością przydadzą się na przyszłość :slight_smile: