Błąd 0x8007025D podczas instalacji Windows 10

  • Laptop Acer Extensa 5220
  • Obecnie Xubuntu na dysku Hitachi 120GB
  • 3GB RAM DDR2
  • Procesor Dual Core

Czy na takim laptopie można zainstalować Windows 10? Nie oczekuję dużych osiągów. Laptop dla starszej osoby - sporadyczne zajrzenie na kilka stron.
Pobrałem Windows 10(aktywacja licencją studencką) nagrałem kreatorem microsoft na pendrive ale próba instalacji kończy się błędem 0x8007025D. Instalacja była prowadzona na SSHD 1024GB. Dysk jest wykrywany. Skasowałem stare partycje, utworzyłem nową i sformatowałem z poziomu instalatora Windows.

Xubuntu działa średnio, ma problemy z oglądaniem youtube na pełnym ekranie(jakieś błędy grafiki) chrome, długo się włącza.

Windows10 nie będzie działać lepiej.

Ale wszystko inne będzie lepiej działać na Windows. Kupię SSD wymienię Ram do 4GB(o ile obsłuży) i jeszcze jako maszynka do internetu dla starszej osoby laptop posłuży. Tylko skąd ten błąd?

Zazwyczaj - problem z hardware (pamięci ? dysk ? inne niekompatybilne urządzenia ?)

Wyjąłem jedną kość ram zostawiając 2GB i bez zmian. Chcąc instalować Windowsa na oryginalnym HDD 120GB muszę zrobić jego klon.
Znaczy że coś mogłoby być nie tak z nowym dyskiem? W innym laptopie bez problemu działał na nim windows 10.

Ten błąd powoduje najczęściej: uszkodzony obraz ISO (sprawdź sumę kontrolną najlepiej), źle wgrany obraz, błędy pamięci RAM.

Lapek o ile pamiętam występował z Win7 i była też wersja z Linux.
Weź zainstaluj Linux Lite na nim najlepiej. Nie używaj Chrome! - tylko np. Midori.
Jeżeli dalej będziesz widzieć błędy graficzne to można uruchomić sesję na Waylandzie zamiast Xorg

A docelowo na tym laptopie ma być który dysk? Rozumiem, że SSHD 1 TB, tak?

Docelowo jakiś 120GB SSD. Ok instalacja się powiodła. Pobrałem ISO i przygotowałem pendrive Rufusem. Laptop obsługuje dysk 1TB.
Jeszcze dwie sprawy. Czy wymiana teraz tego dysku(8GB SSD + HDD) na 120GB SSD wpłynie na szybkość uruchamiania się systemu i szybkość uruchamiania aplikacji? Czy mace pod ręką jakieś sposoby na maksymalne przyspieszenie systemu, wyłączenie usług itp aby działał jak najlepiej na starym komputerze.