Błąd 0x80070422

Chciałam zainstalować drukarkę i wyskoczył mi taki błąd, zaczęłam szukać w internecie (bo na komputerach zbytnio się nie znam) i dowiedział się że na moim laptopie z Windows 7 nie mam Windows update, a chciałam zainstalować aktualizację kb4490628. Z google zrobiłam już wszystko co ktoś proponowała do tematu błąd 0x80070422, brak windows update w usługach windows 7. Zainstalowałam Complete Internet Repair i nic nie pomogło. Może ktoś wie jak zainstalować tą aktualizację kb4490628 jest to plik w formacie msu, a u mnie na laptopie zaginął windows updata i nie mam jak otworzyć tego pliku.

i jak odzyskać windows updata

Może lepiej zainstaluj W10.

win 10 ? zależy jaka stara jest drukarka , bo win 10 nie wszystkie sterowniki ma i też nie pobiera z internetu

To się instaluje ze strony producenta, a nie za pomocą WU.

przywroć 7 do ustawień fabrycznych

Jaka drukarka?
Jaki system operacyjny 32/64?
Czy system legalny, czy crackowany?
Jeśli antywirus, to jaki?

1 polubienie

-canon mg 3050
-system 64
-czy legalny to nie wiem bo ja oryginalny miałam Windows 8, ale po 2 latach jak gwarancja się skończyła to dysk z systemem zaczął się psuć i mąż zawiózł do kolegi i ten kolega wgrał system Windows 7 na inny dysk

  • Eset internet security 12.2.31.0

Najgorzej teraz jeszcze jest lockdown, to bym zawiozła laptop do kokoś kto lepiej się zna na komputerach niż ja.

  1. Skoro na kompie był zainstalowany LEGALNY Windows 8 to po cholerę ktoś pcha paluchy i wrzuca starszą “siódemkę”? W takiej sytuacji na 80% zainstalowana wersja na witamince.
  2. Skoro chcesz zainstalować konkretną aktualizację, to wystaczy ją odszukać w katalogu sciągnąć i zainstalować.
  3. Na wszelkie sterowniki starsze i nowsze rozwiązaniem jest SNAPPY, ale też trzeba umieć się z nim obchodzić. Alternatywnie pozostaje DriverBooster.

@natan007 - Za czasów Windows7 “przywracanie do fabrycznych” oznaczało najczęsciej format dysku.

Niestety DriverBooster nie pomógł nadal jest ten sam problem. Dziękuję za radę.

Co do punktu 2 ale to jest plik msu i czytałam w internecie że jest on instalowany przez windows updata, a u mnie nie ma windows updata i próby jego zainstalowania, czy odzyskania nie powiodły się, a nie wiem jak inaczej ten plik zainstalować.

zainstaluj windows 10
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
wideo: https://www.youtube.com/watch?v=rZ36OzEVHEc&t=146s

Dzięki tak zrobię.

win 7 ? a dał nr. key ?