Błąd 0x80070424 przy próbie zmiany klucza Windows

Jak w tytule, blad 0x80070424 pojawia sie przy probie aktywowania windows.

Co to za wersja systemu? Nie próbujesz przypadkiem zainstalować wersji OEM przypisanej do innego komputera albo nie wymieniłaś jakiś kluczowych podzespołów (np. płyta główna).

edit.
Dobra już pamiętam, to ten piracki system. Niestety próba zmiany klucza na oryginalny może się nie udać. Moim zdaniem pozostaje tylko reinstalacja z prawidłowym kluczem. Zresztą to zalecane nawet ze względów “higienicznych” - te aktywatory przeważnie dodają coś od siebie (jakieś backdory i inne szajsy do późniejszego wykorzystania). To jeden z powodów dlaczego nikt nie chce pomagać naprawiać pirackiego systemu, bo nigdy nie wiadomo co tam siedzi w środku.

1 polubienie

Albo próba legalizacji po usunięciu aktywatora, “bo niby cba sprawdziło 3/4 blokowiska”?

Kupiłam klucz aktywacyjny. Teraz tego aktywatora kms pico mam usunąć ? Jak? Czy musze system od nowa zainstalowac ??

Zainstaluj system od nowa. Obraz pobierz ze stron MS i aktywuj nowym kluczem. Grzebanie w crackowanym systemie mija się z celem.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

2 polubienia

Zdecydowanie - w takim systemie mogą siedzieć niespodzianki nie tylko w postaci wirusów, ale i innego szkodliwego oprogramowania. Stąd lepsza czysta instalacja i aktywacja.

Pod koniec pobierania Windowsa na pen driva pojawił sie znow ten blad ;(

coż teraz poczac ???

Instalację otwierasz z prawami Administratora?

Tak

Tak na marginesie, nie można napisać tego po polsku? Tylko muszą być “blady” w tekście?

PS. Tytuł tematu poprawiłem…

Linki bezpośrednie do obrazów Windowsa:
Windows 10 x32 PL
Windows 10 x64 PL

Łącza będą aktywne przez 24 godziny od momentu utworzenia.
Łącza są ważne do: 3/29/2019 2:38:33 PM UTC

Do zapisania obrazu na pendrive możesz użyć Rufusa albo innego programu jakim będzie ci wygodnie.

2 polubienia

Jakoś udało się na pendrive za drugim razem :slight_smile: miejmy nadzieję, że reszta pójdzie gładko :slight_smile:

1 polubienie

Tutaj rozumiem, że mam kliknąć pierwszą opcję?

jeśli instalacja na czysto i od nowa to druga opcja, formatujesz dysk i do ataku.

Dałam opcję pierwszą i zostawiłam kompa aby wszystko się instalowało. Co jakiś czas zerkałam i bylo wszystko ok. Gdy kolejny raz przyszłam pojawił się ekran jak na początku instalacji. Pomyślałam że może znów przy resecie uruchomiło się z pendrive. Przy kolejnym resecie uruchomiłam z dysku a tam takie coś

Cóż teraz począć ?

Teraz pozostaje Ci instalacja “na czysto” (nic więcej nie zrobisz). Wybierasz opcję drugą (Niestandardowa: tylko zainstaluj system Windows (zaawansowane)).

A teraz przez żadnej partycji nie mogę kliknąć dalej :frowning: próbowałam sformatować jedną po drugiej ale to nic nie dało…

Gdy miałam okienko z partycjami zrobiłam to:


Ale nie pomogło. Nic się nie zmieniło.

Cofam wszystko. Dałam odswież i jest jedna partycja :grin: