Błąd 0x8007051b podczas kopiowania pliku

Witam,

Od lat nie miałem jakichkolwiek problemów, aż tu nagle zonk.

Na starym komputerze z XP mam udostępnione w sumie 5 folderów.

Dzisiaj zauważyłem, że do 4 z 5 udostępnionych katalogów nie mogę kopiować czegokolwiek - wyskakuje błąd jak poniżej:

blad

Komunikacja w drugą stronę, czyli z XP do Win7 (sprawdzane na dwóch komputerach z 7) działa bezproblemowo - mogę skopiować i mogę także usunąć pliki udostępnione na XP.

Co dziwne w tej sytuacji ów 1 folder z 5 działa jak najbardziej prawidłowo, można do niego kopiować, z niego pobierać, oraz usuwać.

Wszystkie powyższe foldery mają takie same ustawienia udostępniania i uprawnienia.

Jakieś pomysły gdzie tkwi przyczyna i jak rozwiązać problem?

A właściciela jakiego mają ?

hmmm… to nigdy nie miało najmniejszego znaczenia. Plik utworzony na XP bezpośrednio w problematycznych folderach, przeniesiony na Win7, nie chce się ponownie skopiować co macierzystego folderu na XP.

Może M$ blokuje kopiowanie do XP, bo za stary, albo SMB używasz? a tak na poważnie, to spróbuj ponownie udostępnić te katalogi, tj. przestań udostępniać i udostępnij ponownie. Grupa robocza ta sama? Sprawdź jeszcze, czy firewall na Win7 czegoś nie blokuje.

Grupa robocza ta sama, firewall bez niczego nietypowego. Wyłączyłem udostępnianie, włączyłem ponownie - bez zmian… 1 folder działa normalnie, 4 nie, a wszystkie 5 są na xp w jednym katalogu nadrzędnym.

edit. wyłączenie zapór po obu stronach również nie przynosi efektu

Jak to był by jeden plik to bym przekopiował na jakąś partycje Fat32 np. pendrive i by się właściciel pewnie zgubił.

@krystian3w ???

Rozwiązanie!

Przyczyną problemów okazała się być wadliwa (nie tylko u mnie) łatka KB4056615 dla POSReady. Po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy.

Dobrze że na moim xp się już nie umieją one instalować, chociaż partycje pośrodku między systemami muszę ogarnąć, bo Windows 10 nie ma do niej poprawnych uprawnień i ciągle muszę potwierdzać pop-up UAC.

To wyłącz UAC. Jak jesteś jedynym userem na kompie, to spokojnie to możesz dezaktywować.