Błąd 0x80070522 mimo wszystkich uprawnień nie można zapisać pliku na C:/

Witajcie.

Przesiadłem się niedawno na Windows 10 64bit Home. W użytku jest jedno konto lokalne z uprawnieniami Administratora:
B%C5%82%C4%85d2

Próbuję utworzyć plik bezpośrednio na dysku C i wyświetla się błąd:
B%C5%82%C4%85d1

Przeszukując poradniki z internetu wygląda na to, że brakuje mi uprawnień. Pozmieniałem więc tak jak zalecali i wygląda to tak:
B%C5%82%C4%85d3

Zostałem też właścicielem:
B%C5%82%C4%85d4

Niestety wciąż nie mogę tworzyć plików na dysku C.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam serdecznie,
Sheaker

  1. Start -wpisz w pole “uruchom” lub “wyszukaj pliki i programy”: secpol.msc i uruchom.
  2. W polu po lewej kliknij “Zasady lokalne”.
  3. W polu po prawej kliknij 2x na “Opcje zabezpieczeń”.
  4. Na liście, która się pojawiła, kliknij 2x na “Kontrola konta użytkownika: uruchamianie wszystkich administratorów w trybie zatwierdzania przez administratora”.
  5. Zmień zaznaczenie na “Wyłączone”, kliknij OK i uruchom ponownie komputer.

Zdaje się, że w Windows 10 Home nie ma secpol.msc.

1 polubienie

Zrób tak jak tu:https://www.pcstudio.com.pl/component/tags/tag/gpedit-msc

Drogi kameleon5. Dzięki ponownie za pomoc. Niestety po zainstalowaniu pliku setup.exe z linku, który podałeś przechodzę do C:/Windows/SysWOW64/ i tam nie ma gpedit.msc, jest tylko gpedit.dll. Natomiast mogę wyszukać plik gpedit.msc w katalogu C:\Windows\WinSxS\wow64_microsoft-windows-g…it-snapin.resources_31bf3856ad364e35_10.0.17763.1_pl-pl_a5428cbdcb0995b2 oraz podobonych w liczbie czterech. Wszystkie pliki ważą 11.7KB.

PS. Dodam, że foldery GroupPolicy i GroupPolicyUsers wydają się puste.

Tu masz lepszy opis jak to zrobić bo dla x64 jest jeszcze kilka kroków ktore należy zrobić by to poprawnie działało:https://www.download.net.pl/jak-dodac-narzedzie-gpeditmsc-do-windowsa-7-8-i-10-home/n/7422/

Drogi kameleon5. Nie ma tutaj nic ponad to co podane było w pierwszym linku. Nic co mógłby wpłynąć na brak pliku gpedit.msc. Jeden z komentujących wspomina, że brakuje mu tego pliku lecz nikt nie odpowiedział.

Okazało się, że gdy w czasie pierwszej instalacji instalator poprosi o zainstalowanie dodatkowo NetFramework 3.5 to nie kończy instalacji samego gpedit. Po przeprowadzeniu instalacji ponownie plik gpedit.msc został utworzony. Postępuję dalej…

Zainstalowałem gpedit.msc. Da się go uruchomić. Jest (zgodnie z opisem) po angielsku.

Jednak w swoim pierwszym poście mówisz i uruchomieniu pliku secpol.msc. Zdaje się, że z tym plikiem nic nie zrobiłem - wciąż taki nie występuje w Windows 10 Home. Jeżeli gpedit.msc i secpol.msc mają to samo zadanie to będę Cię prosił jeszcze o wskazanie właściwego miejsca:
b%C5%82%C4%85d1

PS. Widmo błędu MMC już nade mną wisi:/

Hej, poradziłem sobie!
Dzięki!

Ja bym z home wywalił ten doinstalowany gpedit może partycje / uprawnienia naprawił ale czy coś innego w przyszłości poprawnie wyłączy / włączy…

Tak na prawdę to zdaje się, że ten program to po prostu wyręcza mnie z tworzenia lub zmieniania rejestru. Spróbuję się go pozbyć.

W sytuacji, w której aby rozwiązać problem należy jedynie wyłączyć “Kontrola konta użytkownika: uruchamianie wszystkich administratorów w trybie zatwierdzania przez administratora.” może faktycznie da się to zrobić jednym wpisem w rejestrze?

Drogi krystian3w. Czy pierwszy sposób z tego linku byłby właściwy dla mojego przypadku? Czy to co udało się osiągnąć przy pomocy programu uzyskałbym zmieniając ten wpis w rejestrze?