Blad 0x80070570 w czasie instalacji systemu Win 8.1 z pamięci flash

Witam, mam problem z zainstalowaniem Windows 8.1 za pomocą pamięci flash.

 

Próbowałem dwóch metod:

Pierwsza oraz za pomocą programu Windows USB/DVD Tool.

Posiadam oficjalny obraz iso systemu od Microsoftu.

 

Podczas instalacji na sformatowany dysk wyskakuje ten oto błąd:

 

 

Przy instalacji na zainstalowany system Windows 8, wyskakuje błąd przy bodajże 37%. Bez dodatkowych wyjaśnień, coś w stylu “Nie udało się zainstalować systemu”.

 

Znalazłem w internecie sporo takich przypadków, ale nie ma podanej dokładnej przyczyny i rozwiązania. Ktoś może sobie z tym poradził?

 

Pendrive firmy Kingston / 4GB. Instalacji probowalem na laptopie Acer 5750G, 8GB RAM ddr3, procesor Intel i5. USB 2.0. Komputer bezproblemowo spełnia wymagania systemu. Ewentualnie mogę podać dokładne parametry, jeśli to potrzebne.

 

Bardzo dziękuje za podpowiedzi i wskazówki, z góry proszę o darowanie sobie pytań typu: a system oryginalny? Próbowałeś 2 raz?

Ten błąd zazwyczaj pojawia się gdy są uszkodzenia dysku, w Twoim przypadku może to być problem z penem. A dlaczego nie instalujesz windowsa z płyty?

Całkiem możliwe. Iso sprawdzony, na instalowałem system na Win8 za pomocą wirtualnego obrazu płyty. Chciałem zrobić bootowalnego pendriva, szybciej się instaluje niż z płyty i można to wykorzystać w laptopach bez czytnika płyt. Czyli raczej wina pendriva? Muszę skombinować inny i spróbować.

Gdy ostatnio instalowałem wina 8.1 z płyty na pusty dysk zajęło mi to 16 min, więc nie jest tak źle :slight_smile: