Błąd 0x800f0831 podczas aktualizacji Windows 10

Cześć, mam duży problem. Ostatnio Windows 10 nie chce zainstalować aktualizacji z sierpnia i września tego roku. Udało się zainstalować aktualizację z lipca.

Aktualizuję przez Windows Update i ten pobiera aktualizacje, instaluje, dochodzi do 100% i wywala błąd 0x800f0831 z którego wynika, że nie można zainstalować najnowszej łaty bo nie ma starszych zainstalowanych.

Tak więc, próbowałem ręcznej instalacji - po numerze KB wyszukiwałem w zasobach Windows Update w przeglądarce - ten sam problem - aplikacja instaluje, kończy i wywala komunikat, że zakończono niepowodzeniem.

Próbowałem też porad z pomocy technicznej ale każdy krok nie pomagał aż doprowadziło to do porady z ponowną instalacją.

Jakieś pomysły? Chciałbym zaktualizować system bo czytałem ostatnio, że jakaś łatka powoduje rozłączanie Wi-Fi.

Pobierz media creation tool i nim jako administrator uaktualnij z zachowaniem plików.

Spróbuj tego rozwiązania:

Kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz Windows i wybierz Wiersz polecenia (administrator).
Jeśli pojawi się UAC, kliknij OK, aby kontynuować.
Następnie zatrzymaj usługi: BITS, Windows Update, Cryptographic i MSI Installer. W tym celu wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:

net stop bits
net stop wuauserv
net stop appidsvc
net stop cryptsvc

Po zakończeniu wklej polecenie Del “%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\Network\Downloader\qmgr.dat”, następnie skopiuj i wklej polecenie cd /d %windir%\system32 i naciśnij klawisz Enter.
Aby ponownie zarejestrować pliki BITS i Windows Update, wpisz wszystkie polecenia wymienione poniżej i po każdym naciśnij klawisz Enter:

regsvr32.exe atl.dll
regsvr32.exe urlmon.dll
regsvr32.exe mshtml.dll
regsvr32.exe shdocvw.dll
regsvr32.exe browseui.dll
regsvr32.exe jscript.dll
regsvr32.exe vbscript.dll
regsvr32.exe scrrun.dll
regsvr32.exe msxml.dll
regsvr32.exe msxml3.dll
regsvr32.exe msxml6.dll
regsvr32.exe actxprxy.dll
regsvr32.exe softpub.dll
regsvr32.exe wintrust.dll
regsvr32.exe dssenh.dll
regsvr32.exe rsaenh.dll
regsvr32.exe gpkcsp.dll
regsvr32.exe sccbase.dll
regsvr32.exe slbcsp.dll
regsvr32.exe cryptdlg.dll
regsvr32.exe oleaut32.dll
regsvr32.exe ole32.dll
regsvr32.exe shell32.dll
regsvr32.exe initpki.dll
regsvr32.exe wuapi.dll
regsvr32.exe wuaueng.dll
regsvr32.exe wuaueng1.dll
regsvr32.exe wucltui.dll
regsvr32.exe wups.dll
regsvr32.exe wups2.dll
regsvr32.exe wuweb.dll
regsvr32.exe qmgr.dll
regsvr32.exe qmgrprxy.dll
regsvr32.exe wucltux.dll
regsvr32.exe muweb.dll
regsvr32.exe wuwebv.dll

Aby zresetować Winsock, wpisz polecenie netsh winsock reset i netsh winhttp reset proxy. Naciśnij Enter po każdym z nich, jak zwykle.

Na koniec uruchom ponownie usługi BITS, Windows Update, Cryptographic, MSI Installer, wprowadzając następujące polecenia:
net start bits
net start wuauserv
net start appidsvc
net start cryptsvc

Jeżeli nie zadziała, użyj komend:

sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Lub użyj programu:
https://aka.ms/wudiag

Wszystko idzie gładko do momentu "Del “%ALLUSERSPROFILE(…)” bo wyskakuje komunikat, że system nie odnajduje takiej ścieżki. Pomijam to i idę dalej. Wszystko się udaje do momentu “DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth”, pojawia się taki komunikat:

https://i.ibb.co/n1N8ctf/komunikat.png

Program diagnostyki Windows Update wywala komunikat, że nie da się zidentyfikować problemu.

Zauważyłem, że aktualizacje przez Windows Update i przez ręczną instalację dochodzą do około 20% instalacji, potem przeskakują na 100% i wywala błąd niepowodzenia.

Pobierz media creation tool i nim jako administrator uaktualnij z zachowaniem plików.
Czy tego próbowałeś?

Pobrałem aplikację Windows Media Creation Tool, kazałem zapisać sobie obraz dysku na komputerze.
Podłączyłem obraz, uruchomiłem instalację systemu i… o dziwno nie zainstalowało drugiego Windowsa/systemu na nowo, tylko po prostu zaktualizowało komputer!

W skutek tego, w końcu udało się zaktualizować system.