Błąd 0xc0000022 Explorera przy starcie systemu

Po wpisaniu hasła i zalogowaniu pojawia się komunikat dla explorer.exe: “Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000022). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację”. Po kliknięciu OK widać tylko czarny ekran i kursor myszki - nic się dalej nie odpala. Wybieram Ctrl+Alt+Del i Task Manager ale wyskakuje taki sam komunikat jak dla explorera. To zdarza mi się już drugi raz (co miesiąc) i nie wiem jak to naprawić.

Możliwości jest od metra i ciut ciut (dużo zależy od tego co ładuje ci się na starcie, a także od tego jakiego oprogramowania zabezpieczającego używasz; np. ostatnio problemy tego typu dotykały niektórych użytkowników Avasta, ale zdarzało się to i przy oprogramowania Symanteca, i Zone i Comodo …)

Natomiast blokada menadżera zadań - może wskazywać na jakąś infekcję systemu (lub blokadę uprawnień - jak już wspomniałem możliwości jest … więc dla porządku zacznij od skanowania systemu).

Skanowałem i to co wykryło to wywaliłem lecz nie widzę w samym systemie wirusów. Przy starcie uruchamiają mi się rzeczy od producenta lenovo lecz i większość z tego wywaliłem. Mam obecnie Outpost FREE. Miałem go ustawionego na MAX (wszystkiego) przez to system ładował się dłużej i musiałem odłączać kabel sieciowy aby szybciej się ładował Windows. Sam nie doszedłem do tego problemu wymieniałem nawet DLL sposobem stąd i nic: http://www.sevenforums.com/windows-upda … 022-2.html

Problem pojawił się już drugi raz. 1 po 3 tygodniach a 2 raz to po 4 tygodniach.