Błąd 0xc00000e9 - błąd Boot BCD


(daniel06) #1

 

Witam. Posiadam laptop Acer Aspire 5750g. Podczas uruchamiania systemu występuje komunikat zawarty w załączniku.

http://zapodaj.net/d9fee2960d764.jpg.html

Bardzo bym prosił o pomoc co mam zrobić aby wyeliminować problem. Dziękuję z góry. Pozdrawiam.


(ahonen97) #2

Dasz rade wejsc w tryb awaryjny? podczas rozruchu wciskaj F8 tam powinna byc opcja Napraw komputer Repair your computer uruchomi sie konsola odzyskiwania systemu Wiersz poleceń/command prompt)

Tu wpisujemy komendy:


(daniel06) #3

Niestety nie mam możliwości uruchomienia trybu awaryjnego. Wiem, że do wiersza poleceń mogę się dostać z poziomu płyty z systemem na której mam opcję napraw, lecz żadna opcja nie działa. Narzędzie w ogóle nie widzi mojego Windows 7. Ale spróbuje z tymi komendami z poziomu płytki.

Wszystkie komendy przebiegły prawidłowo oprócz ostatniej :

http://zapodaj.net/8a7223af77078.jpg.html

Oprócz tego zauważyłem sygnały biosu. Być może to przez klawisz Z który się wciska często sam.Sprawdzając jeszcze raz Twoją cenną radę natknąłem się jeszcze na taki komunikat:

http://zapodaj.net/2d73d6a2b9996.jpg.html następnie po komendzie, która wcześniej nie działała (bootrec/rebuildbcd) występuje inny błąd być może powiązany:

http://zapodaj.net/2c011ffa218a4.jpg.html

Więc tak. Po próbie CHKSDK wystąpił kod błędu 50 co nie pozwoliło zakończyć tego procesu… Nie poddając się chciałem spróbować raz jeszcze i wielkie zaskoczenie. Teraz wyskoczył błąd: http://zapodaj.net/c4f07ab473845.jpg.html

Po następnym uruchomieniu w opcji Napraw Komputer miałem dostęp do Windows 7 Enterprise. Teraz Windows 7 normalnie się załącza ale wywala blue screen. Teraz będę próbował go naprawić z płyty :slight_smile: Teraz już mogę.

 

Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia.