Błąd 0xC1900101-0x20017 podczas aktualizacji do Windows 10 Lenovo G50

Witam.

Podczas aktualizacji do Windows 10 Pro przy użyciu Windows Media Creation Tool, po pierwszym restarcie komputera, kiedy pojawia się ekran wyboru układu klawiatury nie reaguje klawiatura ani myszka. Nie da się przejść dalej i zaktualizować systemu. Widziałem w sieci informacje, że trzeba wymontowywać karty sieciowe, wyłączać wifi i Bluetooth w BIOS-ie, ale chciałem zapytać czy może jest jakiś prostszy sposób, żeby zaktualizować komputer?

Nie podałeś jaką posiadasz kartę wifi domyślam się że posiadasz kartę wifi  Broadcom  to musisz wymienić na inną lub wyłączyć w biośie to instalacja ruszy bez problemu tylko po zainstalowaniu systemu tylko internet na kablu pójdzie. Po włączeniu z powrotem karty windows 10 się nie uruchomi zawiesi się miałem ten problem na laptopie samsung rv511 po wymianie karty system zainstalowałem bez żadnego problemu.

Witam. Miałam podobny problem z aktualizacją do 10-ki. Przeczytałam masę wpisów na przeróżnych portalach, by w końcu w akcie desperacji wypróbować sposób trochę mało oczywisty - ale dający nadzieję na sukces. Postanowiłam zainstalować Windows To Go z działającego laptopa, a następnie użyć surowego systemu na tym “upier…ym” sprzęcie. No i zadziałało. Przy okazji wyszło na jaw co najprawdopodobniej sprawiało problem podczas instalacji standardowej. Otóż podczas konfiguracji Win 10, pomimo wyboru polskiego języka i klawiatury - zaczęły się pojawiać komunikaty o problemie w konfigurowaniu systemu - i część tych komunikatów była w języku szwedzkim. No i mnie olśniło - laptop przywiozłam ze Szwecji, a klawiaturę “spolszczyłam” naklejkami. Dlatego był ten komunikat o błędzie - 0xc1900101-0x20017-podczas aktualizacji standardowej. 10-ka śmiga na szwedzko-polskim laptopie, ale szkoda ze system (windows 10) jest niedopracowany - i nawet taka duperela jak klawiatura potrafi uwalić całą instalację systemu. Pozdrawiam i mam nadzieją iż ta sugestia pomoże w rozwiązaniu problemów przy instalacji.

Spójrz ile czasu minęło od założenia tego wątku.