Błąd 10053 w uTorrent

Ostatnio uTorrent nie przechodzi mi testu wysyłania ponieważ jak twierdzi: “lokalny problem z siecią zakończył połączenie (10053)”

Być może spotkaliście się już z tym problemem i wiecie jak go rozwiązać ?

Porty masz odblokowane?

Jak masz najnowszą wersję uTorrenta (2.2 build 23703) to w prawym dolnym rogu masz białe/żółte/czerwone kółeczko. Kliknij w nie i wykonaj test połączenia. Wtedy zobaczysz czy porty masz odblokowane. Jeżeli nie będziesz miał wtedy pisz dalej na forum, będziemy dalej pomagali :slight_smile:

Pozdrawiam

Chyba mam, bo wcześniej było OK, ale jakby co to gdzie to zrobić ?

Dodane 06.01.2011 (Cz) 18:03

Tak więc port jest otwarty a sieć jest skonfigurowana prawidłowo, ale test prędkości się nie udał ponieważ serwer zakończył połączenie (10054)

Chłopie, czytaj ze zrozumieniem:

A wersja uTorrenta:

pomoc->o programie

Tam jest napisane jaka jest wersja programu.

____________________

edit.

Jaki serwer dałeś, Amsterdam 1, Amsterdam 2, Paryż?

  • uTorrent 2.2 (build 23774)

  • kółeczko mam, ale zielone

  • klikam zielone kółeczko

  • wykonuje test

  • a oto wynik:

  1. Test prędkości nieudany (10053)

  2. Port jest otwarty. Sieć jest skonfigurowana prawidłowo.

Co dalej ?

Dodane 06.01.2011 (Cz) 18:18

  • serwer Germany, Hamburg

To jeszcze napisz jaki masz system operacyjny? Czy firewall/antywirus nie blokuje uTorrenta?

Jadę na XP SP3 a antywirus to NOD32. Z tego co się orientuje to innej zapory oprócz systemowej nie mam. Ogólnie pobiera bez problemu, ale wysyłanie mu nie idzie a to już mi przeszkadza bo lubię jak wszystko gra.

Miałem ten sam problem,ale ustawiłem na Greece i teraz śmiga bez najmniejszego problemu.

Spróbuj zmienić i napisz koniecznie.

Ewentualnie możesz jeszcze kliknąć na dole prawym na DHT, i wyłączyć (odptaszkować że włączone).

dcf8da588a2f3474med.jpg

Teraz tak to wygląda.

Sprawdziłem każdą lokalizację i DHT w różnych wariantach - niestety nadal 10053.

No to już bardzo dziwne bo przed chwilą sprawdzałem też na innym łączu internetowym i na początku ten sam problem,a po zmianie lokalizacji na Greece

brak już tego błędu.

W Win7 w ustawieniach zabezpieczeń -> właściwośći: Internet jest jeszcze takie coś jak “dostęp do żródła danych poprzez domeny” i z tym można jeszcze pokombinować. Nie pamiętam już jak w WinXP. Możesz zobaczyć.

Sanmaczek: masz zablokowane porty uTorrenta (ro routerze etc.). Musisz odblokować.

Tak właśnie widzę że są po blokowane.

Tylko że wszystko mi ściąga niesamowicie szybko i nie mam z tym żadnych problemów.

Czy to nie dziwne???

Też już tam byłem i nic, ale połączył się właśnie z USA, Miami i zap[cenzura]la jak nigdy dotąd :o

W każdym bądź razie dzięki koledzy za pomoc! !!

Pozdrawiam: :smiley:

Dodane 06.01.2011 (Cz) 19:11

No niestety, to była przedwczesna radość bo podczas kolejnej próby pojawił się znów ten sam błąd :frowning:

sanmaczek: Nie to nie jest dziwne, może istnieć taka ewentualność że przy zablokowany portach i tak będzie ściągał szybko (aczkolwiek mi się to nie zdarzało). Możesz mieć dużo plików, które będą się ściągać wolno, ale suma ich prędkości i tak będzie duża. Porty możesz odblokować na routerze (o ile nie masz jeszcze odblokowanych). Ewentualnie firewall i antywirus pozostaje.

Jerry77: A instalowałeś jakieś programy ostatnio? Różne anomalia się zdarzają. A wcześniej wszytko działało dobrze?

Też tak myślę, że może się z czymś gryźć bo ciągle coś instaluje i testuje. Dziwi mnie natomiast to, że udało mi się połączyć z USA, Miami a za drugim razem już niestety nie. Pokombinuję jeszcze trochę i dam sobie spokój bo i tak niedługo będę zmieniał dysk to może na świeżo wszystko pójdzie OK :slight_smile:

Dodane 06.01.2011 (Cz) 19:26

Teraz mam połączenie z USA, Dallas i tak już zostawiam. Znikam i życzę dużych prędkości w Nowym Roku! !!

Cześć !

Mam podobny problem co kolega, posiadam Win 7 HP 64.

Wersja utorrenta -> 3.0 ( build 25406 32-bit )

Wcześniej miałem komputer z xp i nie było żadnego problemu.

Byłbym wdzięczny za pomoc.