Błąd 117 partition magic

WItam,

Kupiłęm sobie laptopa amilo z vista. mialem tak partycje z systemem i jeszce jedną. zainstalowałem partition magic i wystapił mi błąd:

postanowilem go usunąć i zainstalować xp. Wszytsko robiłem instalatorem xp. sformatowałem partycje i zainstalowałem xp. i miałęm partycje z xp i ta poprzednia na dane. i błąd sie powtórzył.Postanowiłem zainstalować xp jeszcze raz i usunąłem obie partycje i stworzyłem jedna na system (220 GB) i problem sie powtrza. Nie wiem jak to naprawić. mam dysk tez recovery 12 GB.

Proszę o pomoc

Skoro masz dwa dyski:

to ściągnij GParted, wypal na płytkę CD (50 MB), zbootuj napęd CD/DVD w BIOSie, wywal wszystkie partycje (oczywiście archiwizując potrzebne dane) i poustawiaj je od nowa.

220 GB? Przesada :slight_smile:

recovery mam wypalone już na płycie, zrobiłem 220 bo byłem ciekawy czy będę mógł je podzielić,a nie da się inaczej? bo mi się nie chce formata robić

Partycja z XP jest partycją podstawową. Jej się nie da podzielić. Da się dzielić partycję rozszerzoną (na dyski logiczne).

A jeżeli Tobie się nie chce formata robić, no cóż…

już wiem jak zrobię, sformatuje, zrobię 20 Gb a reszty nie sformatuje. i zobaczymy czy będzie działać partition magic,a mam usunąć recovery?