Błąd 12031 podczas próby pobierania z MSDNAA

Witam,

od kilku dni próbuję pobrać z MSDNAA Windows 7 x64 z SP1. Wiadomo, że system posiadający zintegrowany Service Pack to duża oszczędność czasu podczas instalacji. Ale do rzeczy, po uruchomieniu specjalnego programu, poprzez który pobiera się pliki z MSDNAA, autoryzacja przechodzi bez problemu, zaczyna się ściąganie pliku i… i to by było na tyle. Program w ogóle nie łączy się z serwerem (wywnioskowałem to po wykorzystaniu łącza), wisi tylko na 1% przez ok 15 min i po tym czasie pokazuje się błąd. Próbowałem ściągać o różnych porach dnia i nocy ale to nic nie daje.

Mam łącze 1Mb/s i wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu. Firewall jakiego używam to ESET Personall firewall, system Windows 7 Professional x64, IE 9.

Oczywiście próbowałem wyłączyć firewall’a a nawet odinstalować cały pakiet ESET, niestety nic to nie zmieniło.

Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz, nazwa pliku kończy się na sdc a z tego co pamiętam obrazy pobierane z MSDNAA zawsze kończyły się na iso.

Według googla błąd 12031 to błąd połączenia z serwerem. Czyli raczej nic po twojej stronie kabelka. Nie znam niuansów działania MSDNAA, ale… jest możliwość pobrania plików z innego serwera? Ja wiem, zamiast z serwera np. Politechniki Warszawskiej, np. z Wrocławia? A jak nie, to niestety - musisz czekać aż ktoś coś z tym zrobi. Albo dzwoń, opieprzaj, popędzaj. Teraz jest sezon urlopowy, więc admin tego bałaganu może być na urlopie. Albo wręcz na wakacjach :slight_smile:

Niestety login jest ściśle przypisany do uczelni a nawet do wydziału. Napisałem do admina z mojej polibudy bo dodzwonić oczywiście się nie da.