Błąd 1923 przy instalacji Microsoft Office

Witam.

Na systemie Vista chcę zainstalować Microsoft Office. Konkretnie chodzi mi tylko o PowerPointa.

Próbowałem instalować wersję 60 dniową, która pobrałem z witryny Microsoftu, nie powiodło się (wersja 2007). By sprawdzić czy nie jest to wina plików instalacyjnych próbowałem instalować z płyty (wersja 2003) także instalacja się nie powiodła.

W obu przypadkach w końcowej fazie instalacji pojawia się komunikat:

“Błąd 1923. Nie można zainstalować usługi “Office Source Engine” (ose). Zweryfikuj, czy masz wystarczające przywileje, aby instalować usługi systemowe”

mam wybór anuluj, ponów próbę, ignoruj. Wybranie jakiejkolwiek opcji odinstalowuje to co już zostało zainstalowane w systemie.

Próbowałem już różnych sposobów by zainstalować PP.

Standardowo - Uruchom jako administrator- nie działa, instalacja z konta administratora wg instrukcji Microsoftu ze strony

http://www.vista.pl/porady/453_konto_ad … vista.html - nie działa.

Znalazłem gdzieś opis, że przyczyną może być antyvirus, więc też wyłączyłem systemowego oraz Avasta - nadal nie działa.

Jest kilka opisów z podobnym błędem ale odnoszą się one do problemów z ponownym instalowaniem Microsoft Office. Porada w stylu odinstaluj , wyłącz i włącz system i zainstaluj na nowo nie działa, bo pakietu od Microsoftu nie mam zainstalowanego.

Wszystkie inne programy instalują się normalnie.

Jak rozwiązać ten problem?

Zobacz to: http://support.microsoft.com/kb/928218/pl

Wykonałem wszystko wg instrukcji, tzn. pousuwałem wszystkie pliki, które były do usunięcia.

Wielu katalogów i plików już nie było gdyż wcześniej czyściłem kilka razy np.Revo Uninstalerem itp.

Po restarcie komputera ponowna próba instalacji nie udała się. :twisted:

Wyświetlił się komunikat jak wyżej.

Ktoś ma inny pomysł?

Spróbuj tego http://support.microsoft.com/kb/903772/pl

Dotyczy to pakietu 2003, ale na 2007 będzie podobnie.

Niczego z tej stronki nie mogę zrobić.

  1. Nie ma u mnie usługi Office Source Engine więc nie mogę jej włączyć czy wyłączyć.

  2. Nie mogę skopiować ręcznie pliku Ose.exe i wkleić go do katalogu w Program Files (czyli wykonać krok 2 z artykułu pt.Naprawienie pliku Ose.exe bo nie mam tam katalogu gdzie znajdował by się plik Ose.exe.

Na pewno nie mam katalogu z końca ścieżki ścieżka:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Source Engine i w żadnym innym nie ma pliku Ose.exe, który miałbym naprawić.

Metoda 3 nie działa bo nie mogę usunąć pakietu Microsoft Office 2003 czy 2007 bo po prostu ich nie mam na komputerze.

Dla własnego sprawdzenia odinstalowałem sobie pakiet OpenOffice3.2 i zainstalowałem go ponownie bez problemu.

Poczytałem o OSE na stronkach z lików http://office.microsoft.com/en-us/office-2003-resource-kit/taking-advantage-of-a-local-installation-source-HA001140203.aspx oraz

http://office.microsoft.com/en-us/office-2003-resource-kit/setup-sequence-of-events-HA001140192.aspx?CTT=5&origin=HA001140203 ale nie znalazłem nic co pomogło by mi rozwiązać mój problem.

Dalej jestem w kropce.

Przeczyść rejestr , system foldery temp, CCleanerem i TuneUp Utilities,pousuwaj wszystkie foldery(pokaż ukryte pliki systemowe i ukryte foldery) jakie mogły pozostać po Office w: program files,cammon files,program data,appdata,installer-tu musisz popatrzeć dokładnie bo to paczki msi itp,odpal edytor rejestru i pousuwaj ręcznie pozostałości po Ofice w kluczach

hkey_current_user_software_<- i dalej-> _microsoft

hkey_local_machine_software_<- i dalej-> _microsoft

hkey_users_S-…__software_<- i dalej-> _microsoft

Wszystko o czym piszesz praktycznie już wcześniej wykonałem oprócz ręcznego kasowania plików w rejestrze.

By pominąć ew. błędy zrobiłem wszystko od początku.

Pobrałem nowy pakiet instalacyjny MicrosoftOffice2007 trial, wyczyściłem system CCleanerem. Dodatkowo ręcznie wyszukałem i pousuwałem wszystko co miało w nazwie Office i było od Microsoftu ( Nie znalazłem jedynie katalogu installer. Zakładam ,że go nie ma po prostu po tych czyszczeniach systemu). Po tych zabiegach restart systemu i instalacja Offica2007.

Niestety tym razem pasek postępu instalatora nie dociera nawet do 1/3 drogi i wywala mi komunikat o błędzie 1923.

Więc jestem po 2 dniach siedzenia przy kompie w punkcie wyjścia. :twisted:

Installer to ukryty folder systemowy w c\windows tam siedzą właśnie paczki z których instalują się aktualizacje MS ,podejrzewam że od office też tam coś może siedzieć,(i tak sobie myślę że może jest tam uszkodzona stara paczka z której chce się office instalować),posortuj folder wg rozmiaru,musisz najechać na plik i czytać co to jest dokładnie i jak znajdziesz coś od office to usuń.

A stwórz nowego użytkownika systemu i zobacz czy na nim uda się zainstalować.

I użyj TuneUp Utilities przeczyść nim rejestr i system

Zainstalowałem TuneUp Utilities ( po raz pierwszy przy instalacji innego programu niż MsO wyskoczył mi błąd ale po kliknięciu pomiń program się zainstalował) i wyczyściłem wszystko co dało się wyczyścić przez ten program.

Odnalazłem też folder installer i wywaliłem z niego wszystko co było by powiązane z office microsoftu.

Dodatkowo ponownie usuwałem ręcznie z rejestru co uznałem za pozostałości offica.

Próba instalacji i znów zonk jak poprzednio.

Więc by spróbować już wszystkiego założyłem dodatkowe konto z uprawnieniami administratora. Przez dodaj konto w windows.

Następnie wszystkie czynności zaczynając od czyszczenie systemu i rejestru w TuneUp przez ręczne wyszukiwanie plików i katalogów po office microsoftu no i na koniec restart systemu.

Po odpaleniu próba instalacji i znów nic.

Tzn. znajomy komunikat ponownie się wyświetlił screenbladoffice.jpg

Jeżeli przy instalacji TuneUp pojawił się ten sam problem , to oczywiste to jest , że Firewall lub antywirus blokuje.

Jeżeli tylko wyłączałeś antywirusa , to teraz go odinstaluj i spróbuj jeszcze raz ruszyć z instalacją pakietu Office i dokładnie sprawdź czy oby firewall nic nie blokuje.

To już trochę przegięcie chyba jest bym odinstalowywał Avasta by zainstalować MsO.

No ale spróbuje.

W TuneUp wystąpił jakiś inny problem (nie pamiętam dokładnie jaki) gdy sprawdzałem działanie programu wyszło tylko,że nie działa zmiana stylu wizualnego. Czyli opcja z upiększaniem wyglądu. Reszta śmiga.

Nie wiem czy czasem takie błędy nie pojawiają się już z ciągłego grzebania w rejestrze i systemie.

Wcześniej instalowałem CCleanera i kilka innych programów i nie było żadnych problemów.

Ostatni mój pomysł to przeniesienie pakietu instalacyjnego z partycji systemowej na dysk D ale i tym razem nie udało się zainstalować offica.

Z tego co wiem z autopsji to takie problemy w TuneUp występują jak się instaluje okrojoną wersję systemu.

CCleaner i TuneUp nie uszkadzają ani rejestru ani systemu,o to bym był spokojny.

O to już bym był mniej spokojny,tak się nie robi.

Ten błąd 1923 chyba daję dosyć jasną wskazówkę “brak uprawnień do instalowania usług systemowych” ,coś blokuje.A i może ma to związek z MO 20010,popatrz tu ,może spróbuj zainstalować 2010…

Po trzech dniach walki z oprogramowaniem MS udało mi się zainstalować Microsoft Office 2007 wersję próbną (konkretnie kilka elementów z pakietu).

Wykonałem tak wiele czynności, że nie mogę na 100% być pewnym co pomogło zainstalować pakiet postaram się jednak krótką analizę napisać by ten temat był przydatny w przyszłości.

“Błąd 1923. Nie można zainstalować usługi “Office Source Engine” (ose). Zweryfikuj, czy masz wystarczające przywileje, aby instalować usługi systemowe”

Na początku muszę zaznaczyć, że laptop asusa na jakim chciałem zainstalować MsOffice był już po sprzedaży “uszczęśliwiony” wersją 60 dniową tego pakietu, która usunąłem wraz z innym zbędnym oprogramowaniem. Byłem pewny ,że wszelkie ślady po niechcianych programach zniknęły. Do czyszczenia systemu z programów używałem RevoUnistalera a do czyszczenia systemu AshampooWinOptimizera.

Pierwsze skojarzenie po wystąpieniu błędu przy instalacji,(jak napisał Łukash), że coś blokuje instalację.

Wyłączyłem więc antivirusa Avasta,i firewalla Outposta, które mam w systemie od zawsze (takie wskazówki też przyniosło Google). Równolegle próbowałem instalacji z wyższymi uprawnieniami niż standardowy Administrator. (jak to zrobić w Viście piszę w linku kilka postów wcześniej).

Nie powiodło się.

Następne poszukiwania w Google i wskazówki z forum DP kierowały w stronę czyszczenia systemu. Zainstalowałem CCleanera a następnie TuneUp. Przeczyściłem system tymi programami oraz ręcznie wyszukiwałem pliki i katalogi a następnie usuwałem wg wskazówek w postach poniżej wszystko co “skojarzyło mi się” z MsOffice.

Kolejna instalacja nie powiodła się.

Kilka kolejnych działań było bez znaczenia (historia jest w postach powyżej). Nic nie zmieniło.

Chwila namysłu i trzeba było zacząć wszystko od początku.

Po pierwsze, czyszczenie systemu przez CCleanera i TuneUp (ręcznie już niczego nie ruszałem, bo ile można :lol: ).

Po drugie, wyłączyłem antivirusa Avasta, Outpost Firewalla oraz zaporę z Centrum Zabezpieczeń Systemu Windows i (to czego wcześniej nie zrobiłem ani razu), Ochronę Przed Złośliwym Oprogramowaniem systemu Windows z Centrum Zabezpieczeń.

Po tych działaniach restart systemu i instalacja poszła ze standardowego profilu administratora (PPM- uruchom jako administrator).

Wszystko co potrzebowałem śmiga. Tzn. już w sumie nie potrzebowałem bo żona wykonała prezentacje na pożyczonym laptopie a walczyłem z instalacją MsO po pewnym czasie dla sportu.

Na koniec dziękuję wszystkim, którzy służyli radą w tym temacie.

Pozdrawiam.