Błąd "-24" przy instalacji aplikacji na androidzie 4.2

(bezi2002) #1

Witam mam problem mianowicie gry próbuje pobrać jakąś aplikację na mój telefon pojawia się oto taki komunikat "Nieznany kod błędu podczas instalacji aplikacji: "-24"" Proszę o pomoc.

(bachus) #2

Nie podałeś żadnych informacji, które mogą pomóc w diagnozie problemu.

(Dimatheus) #3

bezi2002 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(manieKMP) #4

Przy każdej aplikacji ten błąd się pojawia, czy przy takich które były już kiedyś instalowane na urządzeniu?

Ogółem błąd -24 jest związany z podkatalogiem “data”, w którym tworzone są tworzone katalogi instalowanych aplikacji i jeśli takowe są z jakiś względów źle odinstalowane (pozostaje po niej katalog z zawartością w podanym miejscu), to próba ponownej instalacji takiej apki (np. w nowszej wersji) może skutkować wymienionym błędem.

Rozwiązaniem jest usunięcie katalogu programu, przy którym występuje błąd z wymienionego katalogu (data/data/<nazwa_katalogu_aplikacji>), ale dostanie się do niego wymaga uprawnień root’a.

Bez tych uprawnień można spróbować ADB (Android Debug Bridge) z komendą:

adb shell rm -R -f /data/data/<nazwa_katalogu_aplikacji>

W ostateczności pozostaje przywrócenie ustawień fabrycznych…

(bezi2002) #5

manieKMP próbowałem usunąć te katalogi tylko problem w tym że ich niema :\

(manieKMP) #6

Ale są tam katalogi zaczynające się od zwrotu “com.”?

W sumie jest jeszcze jedno miejsce, w którym katalogi aplikacji mogą być tworzone… sprawdź “/storage/sdcard0/Android/data” lub “/storage/emulated/0/Android/data” (bo nie wiem jak się to u Ciebie przedstawia, to są w sumie te same miejsca, a “0” określa pamięć wewnętrzną sprzętu, przeznaczoną na rzeczy użytkownika). Możesz też dodatkowo wyczyścić dane sklepu Google Play i (jeśli jeszcze tego nie próbowałeś) wyłączyć/włączyć urządzenie (ponowny rozruch powinien odświeżyć informacje).

(bezi2002) #7

Mam pliki zaczynające się od com. ale niema tam plików związanych z aplikacjami które się nie chcą instalować.Usuwania danych google play i ponownego uruchomienia już próbowałem i nie zadziałało.