Błąd "-24" przy instalacji aplikacji na androidzie 4.2

Witam mam problem mianowicie gry próbuje pobrać jakąś aplikację na mój telefon pojawia się oto taki komunikat "Nieznany kod błędu podczas instalacji aplikacji: “-24"” Proszę o pomoc.

Nie podałeś żadnych informacji, które mogą pomóc w diagnozie problemu.

bezi2002 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przy każdej aplikacji ten błąd się pojawia, czy przy takich które były już kiedyś instalowane na urządzeniu?

Ogółem błąd -24 jest związany z podkatalogiem “data”, w którym tworzone są tworzone katalogi instalowanych aplikacji i jeśli takowe są z jakiś względów źle odinstalowane (pozostaje po niej katalog z zawartością w podanym miejscu), to próba ponownej instalacji takiej apki (np. w nowszej wersji) może skutkować wymienionym błędem.

Rozwiązaniem jest usunięcie katalogu programu, przy którym występuje błąd z wymienionego katalogu (data/data/<nazwa_katalogu_aplikacji>), ale dostanie się do niego wymaga uprawnień root’a.

Bez tych uprawnień można spróbować ADB (Android Debug Bridge) z komendą:

adb shell rm -R -f /data/data/<nazwa_katalogu_aplikacji>

W ostateczności pozostaje przywrócenie ustawień fabrycznych…

manieKMP próbowałem usunąć te katalogi tylko problem w tym że ich niema :\

Ale są tam katalogi zaczynające się od zwrotu “com.”?

W sumie jest jeszcze jedno miejsce, w którym katalogi aplikacji mogą być tworzone… sprawdź “/storage/sdcard0/Android/data” lub “/storage/emulated/0/Android/data” (bo nie wiem jak się to u Ciebie przedstawia, to są w sumie te same miejsca, a “0” określa pamięć wewnętrzną sprzętu, przeznaczoną na rzeczy użytkownika). Możesz też dodatkowo wyczyścić dane sklepu Google Play i (jeśli jeszcze tego nie próbowałeś) wyłączyć/włączyć urządzenie (ponowny rozruch powinien odświeżyć informacje).

Mam pliki zaczynające się od com. ale niema tam plików związanych z aplikacjami które się nie chcą instalować.Usuwania danych google play i ponownego uruchomienia już próbowałem i nie zadziałało.