Błąd "404 Not Found"

Witam. Mam problem otóż na niektórych stronach wyskakuje taki błąd jak niżej na zdj a nie które strony działają normalnie a na nie których jest błąd. To nie jest winna routera bo zmieniałem i było to samo. Myślę że to jest wina dostawcy jak myślicie ? Z góry dzięki za pomoc.  :wink:

15877819_1861105417467438_999318598_o.jpg

Spróbuj zmienić dns na inny.

A można by tak trochę bardziej wytłumaczyć/pokazać jakis filmik jak to zrobić

http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html

Możesz zmienić na openDNS:

208.67.222.222 

208.67.220.220

ok dzięki spróbuje. Tylko pytanie czy to pomoże skoro na smartfonie czy tablecie też jest to samo.

Zmień na komputerze i zaobserwuj czy jest poprawa, jeśli tak to zmienisz globalnie na routerze, aby zmiana dotyczyła także innych urządzeń.

 

Nie polecam tych DNS-ów z jednej moze błachej przyczyny. Jak dana strona WWW nie dizała wywala jakąś strone OpenDNS, ze strona została zablokowana bo coś tam. Ja uzywam tych alternatywnych z niemiec i zero problemów:

 

https://dns.watch/index

Opendns zwiększa bezpieczeństwo poprzez blokowanie stron phisingowych czy innych zagrażających komputerowi. Podobnie poprawia literówki przy wpisywaniu adresów. Jedyny minus to wyświetlanie tekstowych reklam gdy strona jest na czarnej liście czy nie istnieje. 

Kiedys opendns blokował dobre[rpgramy bo uznawał za złą stronę, więc to ich blokowanie o 4 litery potłóc. Wole Firefoxa i uBlocka tez zablokuje co trzeba, a nie blokuje stron bo ma tkai kaprys zagranicą.

Blokowanie czegokolwiek powoduje też problemy z wyświetlaniem stron WWW i róznych rzeczy an nich więc ma to dobre, ale i złe strony.

Równie dobrze możesz to samo powiedzieć o algorytmach Google czy przeglądarkach Firefox, Chrome które też blokowały dobreprogramy ze względu na asystenta pobierania, który instaluje adware. Być może z tego samego powodu dp trafiły też i do Black List OpenDNS.

Moze być, ale cierpią na to zwykli “Kowalscy” internetu, a nie fachowcy i oblatani. Więc polecanie serwera DNS, który w zasadzie jest zagranica i wszystko polskie moze uznać za złe jest bez sensu. To tka jak jets Alternative DNS, który ma blokowac reklamy przez co blokuje strony i różne serwisy polskie. Trzeba pamietac, że to co zagranica jest phishingiem u nas może być normalną stroną :wink: