Błąd 64K pamięci podstawowej

Jak w temacie w moim 2 komputerze który jest na emeryturze są 3 piknięcia dowiedziałem się ze oznacza to “Błąd 64K pamięci podstawowej” Moje pytanie brzmi co mam zrobić żeby zaradzić temu? Dziękuje za wszelka pomoc

Dokładnie pamięci RAM. Wyciągnij pamięć, przeczyść styki (zwykłą, czystą, białą kartką papieru-nie w kratkę itp). Jak Masz kilka modułów, to włóż tylko jeden i spróbuj. Jak nie działa, to spróbuj z innym modułem.

Zresetuj BIOS zworką na płycie głównej lub wyciągnij bateryjkę na pół godziny.

Przestało już piszczeć jest inny problem jest czarny ekran nic się nie dzieje zanosiłem komputer po sklepach w 1 mówili że kondensatory są wybrzuszone i procek padł już nic się nie da zrobić trzeba wymieniać wszystkie części w 2 że coś z procesorem ale oni mogą to zrobić że ustawia procesor na innej częstotliwości czy coś tak… Skończyło się na tym że kupiłem nowy komputer bo już miałem dość mądrowania się tych bufonów w okularkach. Chciałbym jakoś go ożywić bo skoro tamten mówił że da rady to zrobić tylko procka trza na innej częstotliwości ustawić czy coś tak to może jest nadzieja ja niestety nie wiem jak się za to zabrać był bym wdzięczny za pomoc

A zrób reset biosu zworką na płycie lub bateryjką (pisałem o tym). Uruchom bez karty graficznej i zobacz, czy piszczy. Sprawdź, czy faktycznie kondensatory poszły: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

Zrobiłem reset biosu właśnie zwrotką widać biosa i dalej nie idzie ale podejrzewam że to dlatego bo niema tam dysku i wyskoczył mi oto taki komunikat na czerwono:

Ide drivers instalation error. For best reliability and performence please change the stand alone slave drive to master. System Halt… !!

Dobrze myślę to związane coś z dyskiem twardym ??

Dobrze myślisz, ale tam chyba jakiś napęd jest, tylko coś ze zworkami Masz nie tak. Może pozostał sam napęd (jak mówisz, że nie ma dysku). Ustaw mu zworkę na master.

No jest napęd dokładnie nagrywarka cd a to mam wejść w biosa i tam zmienić czy odkręcić blaszaka i szukać gdzieś zwrotki z tyłu czytnika tam gdzie są wejscia na te kabelki jak tak to jak ona wygląda bo od wczoraj siedziałem od 22 do 3 rano i dopiero z godzinę temu odkryłem te zwrotki w płycie głównej resetujące bios.

Szukaj jej z tyłu napędu. Oznaczenia jak ją ustawić znajdziesz na górze (naklejka) albo nad samą zworką. Sprawdź od razu kondensatory.

Zworka jest taka sama jak na płycie (obok kabli), tylko trochę mniejsza.

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/gfx/test … 02-tyl.jpg

Tu zworka jest po lewej od gniazda taśmy sygnałowej. Nad zworką jest opis, jak ustawić zworkę.

No i mam problem siedziałem nad tym i nie znalazłem żadnego guziczka ;/ naddatek ten link co podałeś wyżej jak w niego wchodzę pisze mi w foxie i w explo że nie można odnaleźć strony a w foxie jakiś błąd

:arrow: Klik

Zielone to zworka.

o dzienx teraz juz mamy postep wiem czego szukam :wink:

No udało się od 19 nad tą zworką siedzę co za ** wymyślił to takie maciupeńkie mało tego to nie przypominało guzika tylko kwadratowa czarna obręcz ja to chciałem przesuwać i po wykrzywiałem te druciki ale już je naprostowałem w każdym razie działa słychać już to jedno tradycyjne pikniecie. :} Ale dalej Pojawia się takie cos nie wiem czy się tym przejmować

Searching for Boot Record from CD/DVD-0…Not Found

Boot Failure

Insert boot diskette in A:

Press any key when ready

I właśnie sie zastanawiam czy to jest spowodowane że nie ma tam dysku (na razie) Czy może jest to jakiś większy problem przy którym znowu się nasiedzę będę niezmiernie wdzięczny jak jeszcze nie sfiksowałeś od moich niepowodzeń cosik_ktosik i czujesz się na siłach aby dalej mi pomóc :wink:

Teraz brakuje systemu, np z dysku twardego. Może uruchomić system linux live-cd np knoppix:

ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/dist … -30-EN.iso

Jest to obraz systemu, nagrywasz go na płytę cd (Nagraj obraz na dysk)i uruchamiasz z niego komputer.

PS Tzn, że komputer działa.

Acha czyli jak skombinuje dysk twardy zainstaluje Windowsa to już będzie wszystko normalnie?. I jeszcze 1 małe pytanie jeżeli kupie dysk twardy może wystąpić konflikt z innymi częściami w jednostce ?? bo szykuje się wizyta w allegro :stuck_out_tongue:

Najpierw uruchom jakiś system z płyty bootowalnej.

Co do dysku, musisz potem tylko ustawić zworki. Jeden napęd musi być na master, a drugi na slave.

Podłączasz je na taśmie, tak: master—slave------------------płyta główna.

Aha z podpięciem sobie poradzę :slight_smile: A jeżeli chodzi o tą płytę bootową to jak nagram obraz tego knoppixa na płyte to mogę to uważać za płyte bootową czy ją już jest inna bajka i trzeba sobie poszukać??

Nagrywasz obraz na dysk (jak na podanym linku) i Masz płytę bootowalną.

Nagrałem obraz na płytę odpaliłem jakiś pingłi się pokazał kolorowe napisy informacje o monitorze karcie graficznej itp. Wszystko było dobrze aż do momentu jak monitor zaczął szaleć mrugały w nim wszystkie diody jednocześnie to dość stary monitor będzie z 7 lat miał więc podłączyłem blaszaka pod lcd-ka i tu wszystko Działą pojawił sie pulpit nawet pograłem sobie w jakąś gierkę frozzen bubble czy coś takiego ale nie o tym może jakaś rada?? co zrobić żeby odpaliło na tamtym monitorze?? nie wiem zmienić rozdzielczość czy coś bo lcd używam na tym komputerze a do przybycia dysku chciałbym się pobawić na tym knoppixie

Gdy pojawi się pierwszy ekran, a na dole będzie napis boot: wciśnij F3. Pojawią dostępne opcje. Możesz uruchomić w trybie bezpiecznym (wpisujesz bodajże failsafe) lub wymusić określony tryb pracy karty graficznej:

knoppix screen=1024x768 depth=24

No i działa tak jak napisałeś coprawda musiałem zmienić na 800x600 ale najważniejsze że działa cóż to by było na tyle. Dzięki wielkie jesteś WIELKI (jak te litery z caps lock-iem) pozdrawiam post uważam za zamknięty :slight_smile: