Błąd 69 przy próbie wysłania SMS (Play, Android 6, MIUI 8)

Przy próbie wysłania SMS pojawia się “błąd 69”. Nr centrum SMS dla Play poprawny.

Czy ktoś z Was byłby w stanie pomóc…?

Co na to PLAY?

Play poradziło sprawdzić na innej karcie SIM, której to możliwości niestety nie mam. Powiedzieli, że nie znają tego błędu - i jeśli na innej karcie SIM również by występował, jest kwestią oprogramowania.

A jaką masz wersję MIUI? Global, MIUI Polska czy jakiś przerobiony przez sprzedawcę soft z Chin?

Global.

Aaatam nie znają… Znają i to doskonale. To stary błąd api ich systemu, (innych opów także) zaczął się pojawiać w okolicach 2010 roku.
Zrób tak… wpisz ##4636## wybierz informacje o telefonie i spróbuj odświeżyć info (na samym dole) o numerze SMSC jeśli pojawi się jakiś błąd spróbuj wpisać ręcznie numer centrum sms.
Jak nie przejdzie to prawdopodobnie karta będzie do wymiany, bo jest chyba nieco starsza. To wywala głównie właśnie na starszych kartach i nie tylko u tego operatora.
W razie jakbyś zaczął dostawać inne numerki błędów to tutaj masz ich opisy:

##4636##

“Problem z połączeniem lub błędny kod MMI” - z pojedynczymi kratkami zamiast podwójnych również.

aaaa szlag! Coś forum pokopało z kodem. Ma być taki, jak tu:
https://forums.androidcentral.com/sprint-nexus-s-4g/132008-code-4636-information.html
Przepraszam Cię bardzo… nie przyuważyłam :wink:
Czyli:
gwiazdka, hasz, gwiazdka, hasz 4636 hasz, gwiazdka, hasz, gwiazdka
To jest tzw. wejście do secret/hidden menu.

Po przeprowadzeniu tej operacji ujrzałem wpisany nr centrum SMS (w cudzysłowiu), a następnie po przecinku dopisana liczba 129 (nie da się tego usunąć - po aktualizacji wraca do oryginału, a wpisanie samego nr-u bez cudzysłowu itp. skutkuje błędem).

No… znaczy, że karta staruszka już :wink: Pewnie twój op coś w międzyczasie pozmieniał i dlatego się sypnęło.
Z tego co wiem, zmieniają w pl teraz operatorzy coś w systemach w związku z tą awanturą z sms premium, którą niebezpiecznik opisywał. Być może przez to coś fisiuje.
Podejdź do salonu i niech Ci to ogarną… a wymiana karty nie zaszkodzi tak, czy siak. Przynajmniej masz podkładkę, by Ci to zrobili za darmo :wink:

Bardzo dziękuję za pomoc oraz zainwestowany czas.

Nie ma za co. Szkoda, że nie mogłam pomóc rozwiązując problem. Niestety… tak bywa. Sama miałam podobny z dwoma kartami. Wymieniłam je i działają już dobrze od prawie roku.