Błąd : 721 - Neostrada!

Witam, pewnie już mnie znacie z wątku niedawno prowadzonego o trefnym USB… Zakładam nowy wątek, ponieważ już zrobiłem to jakoś, że i kabel usb telefonu mi śmiga i Pendrive, tylko że muszę zaktualizować sterownik, bo tak samo jakoś nie może mi nadal się zainstalować… No ale niestety Neostrada nadal mi nie działa, diody w modemie się jak najbardziej świecą, w kompie wykrywa mi USB Device, to jest właśnie ten modem chyba :D. Może to po zaktualizowaniu będąc w necie by zadziałało, ale przecież to powinno wszystko samo, tak jak to wcześniej było… Ja już nie wiem, wiecie może o c b. . . ? ? ?

PS: W kompie pokazuje mi, że modem jest odłączony. . .

zielinq20 , powoli… masz zainstalowane te sterowniki i aplikację dostępową neo?? Jeśli tak (to drugie), to nie pokazuje Ci czasem błędu 721?? Pochwal sie, jaki masz modem.

Cześć Olcia. Oki :). No Słuchaj mam zainstalowany modem, tak jak zawsze to robiłem i on się świeci prawidłowo, lecz w komputerze pokazuje mi tak, jakby modem był odłączony. Rozumiesz teraz? :wink: . Ciekawe, że ten modem mi wykrywa, jako USB Device i to raczej dobrze, tzn. tak powinno wykrywać. Nie ogarniam tylko dlaczego w komputerze mi pokazuje że modem jest odłączony skoro jest podłączony. Aha i modem na pewno nie jest spalony, ponieważ chodzi na drugim kompie od którego właśnie ciągnę neta.

PS: modem mam ten stary… tzn ten sagem fast 800 czy coś w tym stylu ;].

zielinq20 , ech… może jakoś ciężko mi przychodzi to zrozumieć, ale nie gniewaj się, jakoś postaramy się dojść :wink:

Przechodząc do tematu to skąd wiesz, że modem jest odłączony?? Używasz jakiegoś programu do łączenia się z internetem?? Jeśli tak, to jakiego??


http://www.download.net.pl/396/Sagem-Fst-800/

http://www.sagem.com/support/site/model … age=driver

Podaję sterowniki do modemu, ale to na potem :slight_smile:

Jaki system i ilu bitowy ?

Wyłączyłeś usługę oszczędności energii na portach USB ?

Olcia… mam zainstalowany modem ma on ikonę trójkąta (w pasku koło zegara) . . . i powinien on być zielony, a jest on w czerwonym przekreślonym kołku, znakiem tego jest że jest odłączony… Nie używam tego programu od neo do łączenia się. Robię własne połączenie poprzez windows.

Kadian: System Hmm.? Chodzi o operacyjny ?:P. Windows XP + SP3… No słuchaj z ta oszczędnością energii na portach usb to bardzo logiczne… nic takiego nie wyłączałem. Mam nową płytę, więc może automatycznie jest ona włączona. Mógłbyś powiedzieć jak to wyłączyć?.

THX Za dotychczasowe porady i proszę o jeszcze jak macie jakieś pomysły :D.

zielinq20 , spróbuj zainstalować inny program do łączenia się, chociażby AutoConnect.

Olcia ojej… ale zrozum po co mi program do łączenia skoro modem pokazuje mi jako odłączony… aktualnie nie mam żadnego połączenia zrobionego bo po co :>. Nie mam problemy z programem do łączenia się, tylko z działaniem modemu.

zielinq20 , ale zrozum również Ty, że może ten inny program wykryje modem :slight_smile:

Naprawdę ze mną tak ciężko się dogadać?? Postaram się to zmienić, ale przejdźmy do tematu.

Próbowałeś przeinstalować sterowniki do modemu?? Najpierw odinstaluj, przeczyść rejestr programem CCleaner lub Easy Cleaner, a potem zainstaluj z powrotem. Jeśli te, co masz, nie zadziałają, to zainstaluj któryś z tych linków, które podałam wcześniej.

tak, próbowałem przeinstalowywać modem, lecz bez skutku… nie nie moje sterowniki działają. Są z oryginalnej płyty neostrady, instalowałem je z wpizdylion razy i było wszystko dobrze xD. Nie nie jest trudno, to ja jestem pewnie takim głąbem :slight_smile:

ja tego nie powiedziałam :slight_smile:

Skoro instalujesz z oryginalnej płyty Neostrady, to dla odymiany zainstaluj te, które podałam. Nie podłączaj modemu przed instalacją, chyba, że w trakcie już instalator o to poprosi.

Olcia zainstalowałem sterowniki od Ciebie i modem wykrywa mi jako sprawny :D. W tym że przy łączeniu mam kolejny błąd o którym wspomniałaś wcześniej. . . błąd : 721 :evil:

chodzi o systemowy błąd 721 pt. Komputer zdalny nie odpowiada, czy jest to w aplikacji neo??

No zobacz sobie, zrobiłem screena. Wyskakuje mi podczas łączenia się z internetem… Łączę się, czekam czekam czekam i boom to co na screenie poniżej.

http://img53.imageshack.us/my.php?image=91731286ja7.jpg

zielinq20 , cóż… sprawdź modem na innym komputerze, czy jest sprawny.

Modem jest sprawny, właśnie jest podłączony do komputera brata i działa bez zarzutu.

zielinq20 , więc pozostaje Ci dzwonić do TP.

Witam mam problem z neostrada chodzi internet jakas godzine i potem przestaje wchodzic na strony i tak dalej a poloaczenie jest i nie da sie nawet odlaczyc na tych 2 komputerkach trzeba uruchomic ponownie komputer i tu jest problem nr 2 komputer nie chce mi sie uruchomic ponownie nie wiem co mam robic BŁAGAM POMÓŻCIE MI jeszcze raz PROSZE O POMOC

marqo14 nie w moim temacie. . . załóż sobie swój !

Dzwoniłem na błękitną linię, oddałem zgłoszenie. Przed chwilą zadzwonił do mnie technik i powiedział że u nich jest wszystko dobrze i to może być coś z hasłem, ale to nie możliwe. Na drugim komputerze mam tę samą nazwę użytkownika i hasło i wszystko działa…:(. Olcia masz jakiś pomysł? Niech ktoś pomoże :confused:

cóż, trzeba będzie dzwonić do momentu, aż w końcu kogoś przyślą do problemu. Innego pomysłu nie mam niestety :frowning: