Błąd aktualizacji Windowsa

Witaj @wiktoro198

Daj mi chwilkę na przejrzenie logów :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Przy okazji, skoro za moja namową wrzuciłeś @iJuliusz na głowe te trzy logi to wrzuć jeszcze dodatkowy.
Ściagnij FSS, zaznacz w nim wszystko i wstaw log

P.S.
Microsoft w marcu tego roku „wymusił” instalacje aktualizacji KB5001716.
„Po zainstalowaniu tej aktualizacji system Windows może podjąć próbę pobrania i zainstalowania aktualizacji funkcji na urządzeniu, jeśli istniejaca wersja zbliza sie do końca swego cyklu zycia lub go osiągnęła.”
Tak dzieje się w przypadku wersji starszych niż 22H2. Zostana zaktualizowane do najnowszej czyli 22H2
Uzytkownicy wersji 22H2 o ile ich sprzet spełnia wymagania powinni zobaczyć, jak na razie, tylko zachęte do przejścia na Windows 11
Wygląda na to że System robi to co powinień, tyle tylko ze u ciebie źle.

Ok, wstawiam log z FSS
FSS.txt (2,7 KB)

W logach widać podmienioną stronę domową w Firefox
Uruchom FF i w pasku adresu wpisz

about:preferences#home

Jeśli to nie zadziała, to wybierz w Menu Firefox → Ustawienia → Uruchamianie

Usuń wpisaną tam Stronę startową, zamień na inną lub wybierz pustą stronę
Ustaw tak dla Nowego okna i Nowej karty

Następnie wykonaj skanowanie

  1. Pobierz ADWCleaner
  2. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  3. Wklej plik wynikowy.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Zrobione. Wklejam plik tekstowy.
AdwCleaner[C00]111111111111111111.txt (2,2 KB)

https://www.instalki.pl/news/software/windows-10-kb5001716-blad-0x80070643-jak-naprawic/

Nie ma gorszej rzeczy niż linki niekumatych od niekumatych

Windows 10 KB5001716 update fails with 0x80070643 errors,

Rzecz dotyczy problemu z niemozliwościa instalacji KB5001716 a nie o te bzdury które w pajacowatych Instalki jakis niekumaty napisał a własciwie nie tyle napisał co skopiował z paru stron przy pomocy translatora i w dodatku wymieszał.

Przeczytaj to i zrozum.

A te wiedze z Instalki to spuść wraz z tym co masz w WC

P.S.
Ta aktualizacja została zainstalowana. :man_facepalming:

Nie masz pojecia o co tu chodzi.

Jak chcesz zrozumieć o co, to wpisz w google.

Windows 10 repeatedly updates to 22H2

No to juz coś znikneło, co mogło mieszać w systemie.
Ciekawe co jeszce zostało i co ewentualnie w nim robiłeś.

Zwracam uwage że trochę to tylko trochę

Nie było prośby o nowy FRST.

Aktualizacja dalej nie chce się ściągnąć. Chyba tylko format pomoże.

Problem w twoim systemie polega na tym że mimo iż masz zainstalowana aktualizacje 22H2, Windows Update tego nie „widzi”.
Gdyby widział to zostały by potem zainstalowane wszystkie aktualizacje jakości typu „Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 22H2”.
Ze screena który wstawiłes wynika ze takich nie masz a problem wybrzmiał gdy Update zainstalował aktualizacje „wymuszajaca” przejscie na wyższą wersje systemu.
Myślałem ze moze FRST i FSS pokaze zmiany w systemie które mogą mieć wpływ na źle działające Windows Update. Niestety nie pokazał.
Podałem ci link do strony gdzie jest opis krok po kroku co nalezy robić by naprawić Update.
Gwarancji nie ma.
Cała zabawa zaczyna się od dwóch poleceń naprawiajacych ( o ile wykryją i się da) pliki systemowe.
Potem jest naprawa Updatu.
Jesli to nie pomoze to sa dwie możliwości.
Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade

Lub ponowna instalacja systemu.

Te powyższe opcje niewiele się róznią, poza tym ze ta pierwsza pozostawi na twoim systemie wszystko coś sobie poinstalował.
Z tym ze trzeba dokładnie przeczytać instrukcję i najlepiej wybrać opcję z uzyciem pliku ISO

Wejdź w usługi (services.msc), albo sobie wyklikaj, czy tam wyszukaj, i wyłącz windows update.
Potem usuń zawartość folderu „SoftwareDistribution\download” z windows.
Wejdź do temp w windows i też wywal co się da, (jak będzie pytał czy zmienić prawda dostępu to taki, pewnie), coś tam zostaje zawsze, bo jest w użyciu, ok.
Potem ponownie włącz usługę, restart, i sprawdź czy się pobiera aktualizacja.

Panie Wasabi. Na boga, czytaj uważniej. :man_facepalming:
On wie co trzeba robić i co potem robić gdy to nie pomoze.

O co tobie chodzi gamoniu? Ty wiecznie musisz się przyczepiać do byle czego zajmij się swoim życiem a nie będziesz mi tutaj głupkowate teksty wypisywał udał się na żądziciela wszystkich któl tego portalu

Kim ty jesteś? Podaj mi wreszcie swój kontakt a nie wklejasz wiadomość z translatora!

@wiktoro198 prosi o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu a ty po przebudzeniu z letargu, potrafisz napisać posty, godne twojego zaawansowanego IQ.

P.S.
Mam prośbę
Przetłumacz przy pomocy translatora co oznacza ten tekst

Nie rozumiem tego sam pisałeś że @stens1950 wkleja wiadomości z translatora tymczasem zacząłeś obwiniać mnie? Coś tu nie gra

Taka jest prawda niestety

Prawda jest niestety taka że ty masz olbrzymi problem z poprawną polszczyzną.