Błąd aktualizacji Windowsa

Witam. O dwóch tygodni nie mogę zaktualizować windowsa 10, ani nawet zainstalować przez windows update windowsa 11, bo cały czas wyskakuje ten sam błąd

Wystąpiły problemy podczas instalowania aktualizacji, ale ponowimy próbę później. Jeśli ten problem będzie nadal występować i chcesz przeszukać Internet lub uzyskać informacje od pomocy technicznej, użyj kodu błędu: (0x800700c1).

Próbowałem różnymi sposobami, wpisując jakieś komendy w wierzu poleceń, instalować w trybie czystego rozruchu, ściągałem przez internet jakiś instalator windowsa 10 i też nie udało mi się zainstalować, rozwiązywanie problemów przez windows update też nie działa. Mam wersję systemu 22h2 i to jest jakaś aktualizacja chyba do tego.

Próbowałeś tego rozwiązania?

Próbowałem poza ściągnięciem aktualizacji i zainstalowaniem jej w trybie offline, bo ja niewiem jaką aktualizacje ściągnąć, nie jest napisany jej nr kb, gdy próbuje sprawdzić w historii. Jest ona zatytułowana tak Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 22H2

Brakuje WinRe https://superuser.com/questions/1108243/setting-winre-windows-recovery-environment-flag-on-partitions

Ten błąd oznacza tyle co: coś jest uszkodzone ale nie wiadomo dokładnie co i sam M$ też tego nie wie. Jeśli chcesz zaktualizować do Windowsa 11 to nie rób tego poprzez Windows Update ale zwyczajnie podłącz nośnik instalacyjny z Win11, uruchom setup.exe i wybierz Uaktualnienie. Zakładam, że sprzęt jest sprawny i spełnia wymagania Win11 a jak nie to instalka Win11 została odpowiednio przerobiona. Jeśli błąd dotyczy środowiska WinRE to podczas tej aktualizacji partycja WinRE zostanie na nowo utworzona.

Pokaż screena z Monitora niezawodności, kliknij na te nieudaną aktualizacje (prawoklik) a potem na pasek Wyswietl szczegóły techniczne.

Tak, samo klikam, wyświetl szczegóły techniczne i cały to samo. Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x800700C1: Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 22H2.

Rozumiem że rozwiązanie z odpowiedzi na tamten wątek może pomóc?

Musisz utworzyć partycje WinRe.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Jeśli potrzebujesz pomocy i ktoś ci pisze bys wstawił screen lub log, to masz to wstawić.
To co piszesz to piszesz, to co wstawisz jest obrazem tego co jest.
Wstaw screena z

Ponieważ zrozumienie tego tekstu jest dosyc trudne.

Najprawdopodobniej masz problem z 22H2. Zwykle pomaga powiększenie partycji odzyskiwania. Jednak ta aktualizacja nie jest tak naprawdę konieczna, możesz ją po prostu ukryć i nie przejmować się.

Chłopczyku, miesiąc będzie pisania i na koniec wyjdzie, że za mała partycja odzyskania.

Dzieciaczku.
Jesli aktualizacja której nie można zainstalować faktycznie ma nazwe:

A w systemie jest zainstalowana aktualizacja 22H2

To oznacza ze system jest uszkodzony ponieważ 0x800700c1 oznacza tylko ze jest nie tak ale nie wiadomo z czym i dlaczego.
Trudno zaś aktualizować coś co jest już zaktualizowane.
Link który tu wstawiles dotyczy wyłacznie odbudowy partycji odzyskiwania i przeniesienia środowiska WinRE z partycji systemowej na odtworzoną ponownie partycje.
Kwestie dotyczace za małej partycji WinRE dotycza aktualizacji KB5034441.

A jesli:

To się ja powieksza a nie tworzy.

Przy okazji, środowisko WinRE nawet gdy skasujesz partycje WinRE zostanie przez system uruchomione ponownie, ponieważ oprócz tego ze jest na partycji odzyskiwania, to jeszcze dodatkowo w dwóch niezaleznych od siebie folderach na partycji systemowej i wtedy nie ma zadnego problemu z jakakolwiek aktualizacja tego srodowiska ze względu na wielkośc partycji, chyba ze partycja systemowa jest zapchana aż po dziurki w nosie.

Zanim napiszesz takie bzdety

To może zapytaj najpierw co widać w Zarzadzaniu dyskami

:man_facepalming:


Wklejam screena jak prosiłeś.

Czyli chodzi o zwiększenie partycji odzyskiwania?. Jak mógłbym to zrobić?. To jest coś takiego?

W Dzienniku Zdarzeń powinno być to dokładniej opisane włącznie z numerem feralnej aktualizacji. Stawiam $$$ przeciwko orzechom, że za całość winę ponosi KB5034441.

Wejdź do Ustawień → System → Informacje i wstaw tego screena lub podaj info o Specyfikacji systemu windows oraz jego numerze kompilacji.

Z wstawionej Histori aktualizacji wynika ze system próbował ponownie zainstalować aktualizacje funkcji.
Pisze ponownie, poniewaz z Histori wynika ze została zainstalowana ponad rok temu.

Przestań sie interesować Partycją odzyskiwania poniewaz nieudana aktualizacja srodowiska WinRE skutkowałaby informacją ze nieudało sie zainstalować aktualizacji KB 503441.
Zajrzyj do Podgladu zdarzeń wyszukaj to co na poniższym screenie i w oknie po lewej znajdź wszystkie wpisy z datą 27.04.2024 dotyczace WindowsUpdateClient.

A więc, W zakładce informacje w systemie jest napisane coś takiego:
Wersja Windows 10 Home
Wersja|22H2|
Zainstalowano dnia|‎25.‎08.‎2022|
Kompilacja systemu operacyjnego|19045.3208
Możliwości Windows Feature Experience Pack 1000.19041.1000.0

Natomiast tutaj jest screen z podglądu zdarzeń

Trzeba powiększyć zdjęcie żeby było lepiej widać.
Dodam że nie tylko aktualizacja nie chce się zainstalować, próbowałem to ominąć, instalując poprostu przed update windows 11, ale także jest ten sam błąd.

Rzecz jest dość dziwna. Masz zainstalowana wersje 22H2 o kompilacji 19045.3208 z lipca 2023.
I na tym praktycznie kończa się główne aktualizacje twojego systemu zmieniajace numer kompilacji.
To co jest po tej dacie aktualizowane to .NET i funkcje zwiazane z Windows Update.
Nie ma żadnych aktualizacji zbiorczych dla systemu Windows 10 wersji 22H2 (maja KB i potem numer) podnoszacych numer kompilacji.

I nagle, z jakis przyczyn, Windows Update uznaje ze nie masz wersji 22H2, chce ja zainstalować.
W kazdyn razie tak to wyglada bo rzecz nie dotyczy aktualizacji typu KBxxxx

Początkowo chciałem byś wykonał to co jest w tym linku ponizej, krok po kroku. Bez omijania jakiegokolwiek punktu od tytułu

Fix Windows Update repairing corrupted system files

Doszedlm jednak do wniosku ze najlepiej będzie gdy zaczniesz od przeskanowania systemu programem FRST.
Wejdź na tę strone Forum.

Przeczytaj, pobierz. Wstaw logi. Wstaw też link do twojegon głównego tematu.
Potem poproś @iJuliusz by ci te logi przejrzał i w razie czego stworzył skrypt naprawczy.
By cokolwiek robić dalej dobrze wiedzieć czy w systemie nie ma widocznych błedów
FRST cudotwórcą nie jest ale trochę rzeczy potrafi wykryć.

FRST.txt (41,9 KB)
Addition.txt (67,2 KB)
Shortcut.txt (45,4 KB)

Ok dzięki. W takim razie udostępniam logi póki co.

1 polubienie