Błąd aktywacji systemu Windows 10 Pro i Enterprise

Jak pewnie już większość z nas wie, Microsoft zaczął błędnie rozpoznawać poprawnie aktywowane systemy Windows 10 Pro i Enterprise jako nieaktywowane lub jako wersję Home.

Tu mamy wątek o tym problemie na Reddicie:

a tu artykuły na dobrychprogramach:

A tak to wygląda w rzeczywistości - u mnie:

Chyba nie chcę tego komentować, bo musiałbym w stosunku do Microsoftu użyć słów powszechnie uważanych za wulgarne.
U mnie w domu to jeszcze pół biedy, jakoś przeżyję, ale wyobrażacie sobie dużą firmę z domeną Active Directory do której nagle wszystkie stacje robocze nie mogą się podłączyć?! No po prostu porażka!

1 polubienie

A próbowałeś kliknąć rozwiąż problem? Podobno czasami działa :slight_smile:

Jak bowiem zwraca uwagę serwis Softpedia, z rozwiązaniem opisywanej usterki aktywacji dobrze radzi sobie wbudowane w system narzędzie, które rzadko kiedy kojarzone jest z trafnymi podpowiedziami i faktyczną pomocą, a mowa o Narzędziu do rozwiązywania problemów . Jak podaje Softpedia, w przypadku błędu aktywacji systemu wystarczy uruchomić opisywane narzędzie, by za kilka chwil system został ponownie aktywowany. Warto tu dodać, że wcześniej ta metoda nie była skuteczna, toteż można wnioskować, że prace nad rozwiązaniem problemu po stronie Microsoftu faktycznie są intensywne.

No i jak to obecnie działa? No… działa:

Wcześniej to nic nie dawało, teraz - jak widać powyżej - zadziałało. Coś robią, ale chyba nie do końca im to wychodzi, bo kolejne instalacje są wykrywane jako nieaktywowane.