Błąd "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll"

(-dho94) #1

Przy próbie włączenia jakiegokolwiek programu z pakietu Office 2016 wyskakuje mi błąd:

Po przewertowaniu sieci w poszukiwaniu rozwiązania, usuwaniu i ponownemu instalowaniu Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 nadal brak efektów.

Po usunięciu Office i zainstalowaniu go ponownie, programy z pakietu działają 2 dni, potem znowu to samo.

Nie mogę zaktualizować win8 - windows update nie znajduje mi aktualizacji a pobrany KB3118401 nie chce się zainstalować. Cały czas:

(-dho94) #2

Edit:

Wrzucanie pojedynczych plików .dll pobranych z sieci również nic nie daje.

Pojawiają się kolejne błędy o brakujących plikach, np. “api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll”

Nie działa również próba naprawy w dodaj/usuń programy - zarówno naprawa przy wykorzystaniu online jak i naprawa szybka.

Dalej pojawiają się te same błędy.

(wojtek20124) #3

Musisz zainstalować Visual Basic z dodatkami, następnie usunąć środowisko, składniki Microsoft SQL i powinno być cacy

(-dho94) #4

jak to zrobić?

(wojtek20124) #5

Pobierz instalator stąd (oficjalny mirror Microsoftu). Podczas instalacji upewnij się, że wszystkie pakiety NET Framework i Redistributable są zaznaczone (jeśli prawdopodobnie wybierzesz zalecaną ścieżkę, będą automatycznie wybrane). Po instalacji restart kompa. Teraz w zależności od wersji systemu wejdź w Panelu Sterowania w usuwanie aplikacji i po kolei: Visual Basic, wszystkie pakiety (jeśli są) Microsoft SQL; do usunięcia. Przy okazji w ten sposób zaaktualizujesz Frameworki, które są już trochę standardem. Błędy z bibliotekami powinne zniknąć.

(-dho94) #6

Zastosowałem się do instrukcji, niestety - nadal to samo.

Już brak pomysłów jak rozwiązać ten błąd.

(Bogdan_G) #7

Aktualizacja KB3118401 jest dostępna do Windows 8.1. Zdaje się, że bez zaktualizowanie W8 do W.8.1 nie zainstalujesz tej aktualizacji. Nawet nie musisz wyszukiwać jej w WU, tylko z tej strony pobierz na dysk i na dysku uruchom instalator.

http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=3118401

(wojtek20124) #8

Zapomniałem o tym wspomnieć, ale ta aktualizacja jest także wymagana i to też uzupełnia biblioteki (sam instalowałem). Bogdan_G dobrze mówi.

(-dho94) #9

Po pobraniu i próbie włączenia uruchamia się “Autonomiczny Instalator rozszerzenia Windows Update” i cały czas pasek “Trwa wyszukiwanie aktualizacji na tym komputerze…”

(wojtek20124) #10

Nie pisałeś, jaką wersję masz Windowsa, ale skoro odpaliłeś aktualizację, to zakładam, że 8.1

A jeśli tak, to masz zjarany jakąś apką Windows. Zalecam albo przywrócenie ustawień domyślnych z uwzględnieniem zachowania plików, albo generalny format dysku i instalacja Windowsa od nowa. 

Jeśli dostosujesz się do tej decyzji (możesz sobie odpuścić), spróbuj naszych rad i powinno pomóc. Innego wyjścia raczej nie widzę…

W przypadku błędu pojawiającego się przy próbie uruchomieniu programu oznajmiającego o braku biblioteki api-ms-crt-runtime-l1-1-0.dll należy zainstalować zestaw bibliotek Visual C++ 2015, które dostępne są do pobrania z naszej bazy oprogramowania (patrz: Programy powiązane).

Najlepiej pobrać ten program i zainstalować całą rodzinę Visual C++:

http://www.majorgeeks.com/files/details/visual_c_runtime_installer.html

(Bogdan_G) #12

Heh, Visual C++ 2015 zawiera sie w Visual C++ 2017. Nawet mając 2015, to instalator visuala 2017 odinstaluje wisuala 2015.
Piszę, żeby ktoś nie szukał w szafie wisuala 2015, gdy zainstaluje wyższy :wink:

Twórca tego skryptu na major geeks zadbał o to by się pojawiła wersja 2017, dodatkowo odinstalowuje każdą zainstalowaną - widać nie chce mu się sprawdzać co masz lub aktualizacja też robi deinstalacje, to trochę przyoszczędził sekund na zbędne sprawdzenie.

(siasiarzyna) #14

Wciąż nie działa. Już mam dosyć.

(krystian3w) #15

https://support.microsoft.com/en-us/help/2999226/update-for-universal-c-runtime-in-windows (KB2999226) / (KB3118401)

(grzdyk) #16

a może Linux ? :slight_smile:
ja mam dwa systemy na laptopie, ale zdecydowanie częściej korzystam z Pingwina

(krystian3w) #17

Tak… i LibreOffice skoro problem autor ma z Office 2016.

(mateuo) #18

Nie wiem czy znalazłeś już rozwiązanie dho94, nie mam czasu na przekopywanie
całego wątku. Ja miałem taki problem po zainstalowaniu TeamSpeak 3 na
windows 7 home premium SP1 no i znalazłem tą stronę https://helpx.adobe.com/pl/creative-cloud/kb/error_on_launch.html pobrałem i zainstalowałem tą poprawkę windows’a,
problem rozwiązany :slight_smile:

pozdro

(Michał301) #19

Ja normalnie używam Linuxa i nie mam problemów. Niestety czasem muszę korzystać z windowsa. Ostatnio przy próbie uruchomienia LibreOffice pojawił mi się ten błąd. Żaden ze sposobów tu przedstawionych niestety nie działa. OpenOffice jest na tyle inny, że nie radzi sobie z formułami, które stosuję w moich arkuszach. Jedyne co mi zostanie, to poczekać parę tygodni, bo program, który zmusza mnie do korzystania z tego “systemu” jest przenoszony do przeglądarki i wtedy partycja z windowsem idzie do formatowania.