Błąd "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll"

Przy próbie włączenia jakiegokolwiek programu z pakietu Office 2016 wyskakuje mi błąd:

Po przewertowaniu sieci w poszukiwaniu rozwiązania, usuwaniu i ponownemu instalowaniu Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 nadal brak efektów.

Po usunięciu Office i zainstalowaniu go ponownie, programy z pakietu działają 2 dni, potem znowu to samo.

Nie mogę zaktualizować win8 - windows update nie znajduje mi aktualizacji a pobrany KB3118401 nie chce się zainstalować. Cały czas:

 

Edit:

Wrzucanie pojedynczych plików .dll pobranych z sieci również nic nie daje.

Pojawiają się kolejne błędy o brakujących plikach, np. “api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll”

Nie działa również próba naprawy w dodaj/usuń programy - zarówno naprawa przy wykorzystaniu online jak i naprawa szybka.

Dalej pojawiają się te same błędy.

Musisz zainstalować Visual Basic z dodatkami, następnie usunąć środowisko, składniki Microsoft SQL i powinno być cacy

 

jak to zrobić?

Pobierz instalator stąd (oficjalny mirror Microsoftu). Podczas instalacji upewnij się, że wszystkie pakiety NET Framework i Redistributable są zaznaczone (jeśli prawdopodobnie wybierzesz zalecaną ścieżkę, będą automatycznie wybrane). Po instalacji restart kompa. Teraz w zależności od wersji systemu wejdź w Panelu Sterowania w usuwanie aplikacji i po kolei: Visual Basic, wszystkie pakiety (jeśli są) Microsoft SQL; do usunięcia. Przy okazji w ten sposób zaaktualizujesz Frameworki, które są już trochę standardem. Błędy z bibliotekami powinne zniknąć.

Zastosowałem się do instrukcji, niestety - nadal to samo.

Już brak pomysłów jak rozwiązać ten błąd.

Aktualizacja KB3118401 jest dostępna do Windows 8.1. Zdaje się, że bez zaktualizowanie W8 do W.8.1 nie zainstalujesz tej aktualizacji. Nawet nie musisz wyszukiwać jej w WU, tylko z tej strony pobierz na dysk i na dysku uruchom instalator.

http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=3118401

Zapomniałem o tym wspomnieć, ale ta aktualizacja jest także wymagana i to też uzupełnia biblioteki (sam instalowałem). Bogdan_G dobrze mówi.

Po pobraniu i próbie włączenia uruchamia się “Autonomiczny Instalator rozszerzenia Windows Update” i cały czas pasek “Trwa wyszukiwanie aktualizacji na tym komputerze…”

Nie pisałeś, jaką wersję masz Windowsa, ale skoro odpaliłeś aktualizację, to zakładam, że 8.1

A jeśli tak, to masz zjarany jakąś apką Windows. Zalecam albo przywrócenie ustawień domyślnych z uwzględnieniem zachowania plików, albo generalny format dysku i instalacja Windowsa od nowa. 

Jeśli dostosujesz się do tej decyzji (możesz sobie odpuścić), spróbuj naszych rad i powinno pomóc. Innego wyjścia raczej nie widzę…

W przypadku błędu pojawiającego się przy próbie uruchomieniu programu oznajmiającego o braku biblioteki api-ms-crt-runtime-l1-1-0.dll należy zainstalować zestaw bibliotek Visual C++ 2015, które dostępne są do pobrania z naszej bazy oprogramowania (patrz: Programy powiązane).

Najlepiej pobrać ten program i zainstalować całą rodzinę Visual C++:

http://www.majorgeeks.com/files/details/visual_c_runtime_installer.html

Heh, Visual C++ 2015 zawiera sie w Visual C++ 2017. Nawet mając 2015, to instalator visuala 2017 odinstaluje wisuala 2015.
Piszę, żeby ktoś nie szukał w szafie wisuala 2015, gdy zainstaluje wyższy :wink:

1 polubienie

Twórca tego skryptu na major geeks zadbał o to by się pojawiła wersja 2017, dodatkowo odinstalowuje każdą zainstalowaną - widać nie chce mu się sprawdzać co masz lub aktualizacja też robi deinstalacje, to trochę przyoszczędził sekund na zbędne sprawdzenie.

Wciąż nie działa. Już mam dosyć.

https://support.microsoft.com/en-us/help/2999226/update-for-universal-c-runtime-in-windows (KB2999226) / (KB3118401)

a może Linux ? :slight_smile:
ja mam dwa systemy na laptopie, ale zdecydowanie częściej korzystam z Pingwina

1 polubienie

Tak… i LibreOffice skoro problem autor ma z Office 2016.

Nie wiem czy znalazłeś już rozwiązanie dho94, nie mam czasu na przekopywanie
całego wątku. Ja miałem taki problem po zainstalowaniu TeamSpeak 3 na
windows 7 home premium SP1 no i znalazłem tą stronę https://helpx.adobe.com/pl/creative-cloud/kb/error_on_launch.html pobrałem i zainstalowałem tą poprawkę windows’a,
problem rozwiązany :slight_smile:

pozdro

Ja normalnie używam Linuxa i nie mam problemów. Niestety czasem muszę korzystać z windowsa. Ostatnio przy próbie uruchomienia LibreOffice pojawił mi się ten błąd. Żaden ze sposobów tu przedstawionych niestety nie działa. OpenOffice jest na tyle inny, że nie radzi sobie z formułami, które stosuję w moich arkuszach. Jedyne co mi zostanie, to poczekać parę tygodni, bo program, który zmusza mnie do korzystania z tego “systemu” jest przenoszony do przeglądarki i wtedy partycja z windowsem idzie do formatowania.