Błąd "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)"

Witam, jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem 64 bitowego systemu Windows. Wczoraj uradowany zakupiłem grę Hearts of Iron IV. Jakież jednak było moje zdziwienie, gdy gra na Steamie nie włączała się, a uruchamiana w folderze gry wyrzucała błąd  “Aplikacja nie została właściwie uruchomiona  (0xc000007b)”. Co ciekawe, taki sam błąd zaczęła mi po kilku miesiącach grania wyrzucać Europa Universalis, produkcja tego samego studia.

Przeszukałem więc dziesiątki forów, zastosowałem się do wielu instrukcji, jednak żaden sposób nie zadziałał. Próbowałem między innymi odinstalować i na nowo zainstalować wszystkie wersje Microsoft C++ Visual, DirectX, NET Framework. Użyłem także programu Depends, jednak nie wykrył on żadnego problematycznego pliku dll.

Zgłaszam się więc do was, gdyż na 100% coś przeoczyłem i, mam nadzieję, pomożecie mi to “coś” odnaleźć :slight_smile:

PS. W innych grach nie występuje taki problem, jedynie te 2 gry wyrzucają błąd

WIN+R

EVENTVWR.exe

OK

?

No, wyskoczyło parę błędów, ale jako że jestem zielony, to spytam: co teraz? Screen jakiś czy inne takie tam? :stuck_out_tongue:

 

Treść komunikatów , ścieżka modułu powodującego błąd ?

Instalowałeś :

http://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

Być może niejasno się wyraziłem. Event viewer pokazuje mi ok. 70 błędów w ciągu ostatnich 24h i naprawdę nie mam pojęcia na które powinienem zwrócić uwagę. Wybacz jeśli piszę głupoty lub nie rozumiem czegoś wybitnie prostego, ale na prawdę się nie znam.

Tak, instalowałem