Błąd aplikacji: explorer.exe 0x2e508d76 do 0xeb80db58

Witam!

 

Chciałbym prosić o sugestię dotyczącą sposobu usunięcia błędu podanego w tytule. Otóż sprawa dotyczy laptopa firmy HP z zainstalowanym fabrycznie Windows 8. Już kilkukrotnie pojawił się rzeczony błąd uniemożliwiając korzystanie ze wspomnianego sprzętu. Sprawa ma swój początek od chwili gdy system operacyjny zainstalowany na oryginalnym dysku twardym przestał działać. Postanowiłem zatem zmienić napęd 500 GB na nowy 750 GB o większej prędkości obrotów. Dokonałem operacji klonowania i przez pewien czas liczony w tygodniach system działa prawidłowo. Niestety w końcu pojawia się wzmiankowany błąd i komputer staje się bezużyteczny. Operacji klonowania dokonywałem już z konieczności kilkukrotnie, lecz najwyraźniej błąd jest powielany. Czy zatem można w jakiś sposób pozbyć się problemu? Zależy mi na tym aby, nie instalować wszystkiego od nowa. Chciałbym, aby była to ostateczność. Czy można spróbować usunąć błąd poprzez naprawę systemu z nośnika instalacyjnego systemu Windows 8? A może jest na to jakiś inny sposób?

13681986_908740372588055_1111237980_o.jpg