Błąd atapi Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie


(Maciek23111993) #1

Witam. Mam pewien problem zwiazany z restartrowaniem sie komputera. Podczas np. przegladania internetu komputer zawiesza sie, nastepnie wywala blue screen ktory widnieje przez 1s. Zdarza sie to coraz częściej. Wszedłem w Podgład zdarzeń i tam za każdym razem kiedy nastepuje restart wystepuje błąd atapi "Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu." Kiedyś też tak było, ale po formacie wydawało mi sie, że wszystko wróciło do normy. Komputer pochodził miesiąc i znów sie restartuje. Może tylko mi się wydaje, że po formacie rzadziej sie retartuje.... Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Z góry dzieki za pomoc.

beztytuuydf.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us


(djkamil09061991) #2

Sprawdz czy w lokalizacji:

są jakieś zrzuty


(Maciek23111993) #3

Niestety nie ma:(

Czy wina leży w sprzęcie ?


(Piotrkijak) #4

Może Ci po prostu zasilacz nie wyrabia? Jeżeli ma się kijowy/za słaby zasilacz, to z komputerem cuda potrafią się dziać. Podmień zasilacz i sprawdź, czy będzie to samo. Jeżeli nie będzie poprawy, przetestuj programem memtest ramy.


(Maciek23111993) #5

memtest nie wykrywa błędów.


(Piotrkijak) #6

A podmieniałeś zasilacz??


(Maciek23111993) #7

Niestety nie miałem takiej możliwości. Na innch forach, gdzie mieli taki sam problem wspominali o uszkodzonym dysku lub taśmach....


(Piotrkijak) #8

No, to też jest możliwe. Zainstaluj HD tune, przejdź na zakładkę error scan, zrób skanowanie z odznaczonym quick scan, a następnie podaj screen z zakładki health.