Błąd ati2dvag radeon2900 spalona karta graficzna?

jest taki problem. grałem wieczorem nagle bach tzw crash i obraz gierki zamrożony ale strasznie znieksztacony, jakby ktoś rzucił kamieniem w monitor. po resecie w trybie normalnym nie da sie włączyć -> bluescreen z błędem ati2dvag. potem znowu reset. przy uruchamianiu fascynująca rzecz -> podczas ładowania windowsa, na całym monitorze takie niebieskie kropeczki, na samym początku, jak jest obrazek z płytą główną też tylko czarne. w trybie awaryjnym odinstalowałem setrowniki, próbowałem instalacji starych, nowych za każdym razem ze sterownikami komp sie nie włączy do windowsa i jest bluescreen. bez sterowników jak najbardziej. tyle że bez sterowników boje sie troche o kartę, np jak przegladam strony w firefoxie to przesuwanie np w dół “haczy”. moja karta to Sapphire radeon hd 2900 pro vpu. Czytałem o problemach z nią ale żadna solucja podana nie rozwiązuje mojego problemu. Czy to znak że coś z monitorem/kartą nie tak pod względem fizycznym, czy to jakiś grubszy błąd na tle windowsa? mój os jest już nieruszany 14 miesięcy. Pomóżcie :wink:

najprawdopodobniej, jaki masz zasilacz?

obudowa MODECOM FEEL III - 400ATX 12V total output 400W

Jest wielce prawdopodobne, że padła karta. Zobacz czy masz sprawne chłodzenie karty, czy sprawny jest wentylator, czy radiator nie jest zanieczyszczony kurzem. Opisane usterki mogą być objawami przegrzania karty.

100ne , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

tymczasowo możesz wylączyć przyśpieszenie sprzętowe w ustawieniach zaawansowanych monitora, dzięki temu będziesz miał płynne przewijanie stron

wyczyściłem w środku pędzelkami z kurzu, wyciągnąłem karte (coś strzeliło mam nadzieje ze gwarancje mi uznają?) włożyłem spowrotem i dalej to samo. wiatraczek w karcie CHODZI. wyczyściłem też troche zakurzony slot na karte. na innym forum gość powiedział że miał to samo

EDIT : wylaczylem przyspieszenie sprzetowe, rzeczywiscie strony sie lepiej przegladaja, dzieki :slight_smile: