Błąd ati2dvag radeon2900 spalona karta graficzna?

(Kubaczernecki) #1

jest taki problem. grałem wieczorem nagle bach tzw crash i obraz gierki zamrożony ale strasznie znieksztacony, jakby ktoś rzucił kamieniem w monitor. po resecie w trybie normalnym nie da sie włączyć -> bluescreen z błędem ati2dvag. potem znowu reset. przy uruchamianiu fascynująca rzecz -> podczas ładowania windowsa, na całym monitorze takie niebieskie kropeczki, na samym początku, jak jest obrazek z płytą główną też tylko czarne. w trybie awaryjnym odinstalowałem setrowniki, próbowałem instalacji starych, nowych za każdym razem ze sterownikami komp sie nie włączy do windowsa i jest bluescreen. bez sterowników jak najbardziej. tyle że bez sterowników boje sie troche o kartę, np jak przegladam strony w firefoxie to przesuwanie np w dół "haczy". moja karta to Sapphire radeon hd 2900 pro vpu. Czytałem o problemach z nią ale żadna solucja podana nie rozwiązuje mojego problemu. Czy to znak że coś z monitorem/kartą nie tak pod względem fizycznym, czy to jakiś grubszy błąd na tle windowsa? mój os jest już nieruszany 14 miesięcy. Pomóżcie :wink:

(Ctr) #2

najprawdopodobniej, jaki masz zasilacz?

(Kubaczernecki) #3

obudowa MODECOM FEEL III - 400ATX 12V total output 400W

(łysy01) #4

Jest wielce prawdopodobne, że padła karta. Zobacz czy masz sprawne chłodzenie karty, czy sprawny jest wentylator, czy radiator nie jest zanieczyszczony kurzem. Opisane usterki mogą być objawami przegrzania karty.

(Frog) #5

100ne , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Adio741) #6

tymczasowo możesz wylączyć przyśpieszenie sprzętowe w ustawieniach zaawansowanych monitora, dzięki temu będziesz miał płynne przewijanie stron

(Kubaczernecki) #7

wyczyściłem w środku pędzelkami z kurzu, wyciągnąłem karte (coś strzeliło mam nadzieje ze gwarancje mi uznają?) włożyłem spowrotem i dalej to samo. wiatraczek w karcie CHODZI. wyczyściłem też troche zakurzony slot na karte. na innym forum gość powiedział że miał to samo

EDIT : wylaczylem przyspieszenie sprzetowe, rzeczywiscie strony sie lepiej przegladaja, dzieki :slight_smile: