Błąd atikmdag.sys i problem z aktualizacją sterowników do AMD

Witam

Ostatnio mam problem z BSOD, który jest spowodowany błędem _atikmdag.sys,  wynikającym z problemów z sterownikiem karty graficznej _AMD Radeon HD 8750m. Problem pojawia się najczęściej ,gdy komputer jest już jakiś czas włączony. Wiem, że rozwiązaniem na ten problem może być aktualizacja sterownika karty graficznej, niemniej jakiś rok temu system zaaktualizował mi się z Win. 8 do 8.1, w wyniku czego komputer przechodząc w stan uśpienia, a nawet gdy zgaszał ekran nie mógł się już wybudzić. Problem rozwiązałem przez zainstalowanie starszej wersji sterowników oraz wyłączyłem opcje wszelkich automatycznych aktualizacji. Mimo wszystko karta AMD nie jest wykrywana przez gry (również panel kontrolny AMD nie działa), chociaż komputer radził sobie z grami wymagającymi dobrej grafiki. Generalnie problemem jest ten błąd atikmdag.sys, bo z tym drugim dam radę przeżyć, może dobrym rozwiązaniem jest wyłączenie tej karty graficznej ? 

Dane komputera: Acer Aspire E1-572G ,  Intel Core i5 1.6 GHz, AMD Radeon 8750m 2gb, pamięć ram 6gb, Win. 8.1 

Z góry dziękuję za pomoc