Błąd automatycznych aktualizacji

Mam Windows 7 Home Premium oryginalny, ale mimo to występuje dziwny problem. Gdy wchodzę w automatyczne aktualizacje, to jest napisane, że w aktualizacjach opcjonalnych mam do zainstalowania Internet Explorer 9. Tylko że ja już go mam zainstalowanego na komputerze, więc dlaczego tam się wyświetla? W dodatku, gdy próbuję go zainstalować jeszcze raz, żeby się nie pokazywał na liście automatycznych aktualizacji, to wyskakuje okienko, że nie można go zainstalować ;/ Da się to jakoś rozwiązać, czy zostaje format?

:arrow: Uruchom wiersz polecenia jako administrator.

:arrow: Wpisz polecenie:

net stop wuauserv

:arrow: Usuń całą zawartość folderu (nie usuwaj folderu tylko jego zawartość):

%WINDIR%\SoftwareDistribution

:arrow: Uruchom ponownie komputer. Ponownie sprawdź dostępne aktualizacje.

A co to za polecenie net stop wuauserv?

mikus2205 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Polecenie

net stop wuauserv

zatrzymuje działanie usługi Windows Update.

Ale ja właśnie nie chcę jej zatrzymywać, tylko nie chcę, żeby mi się wyświetlał IE 9, bo już go mam zainstalowanego. To nie wystarczy tylko jak usunę ten folder?

PS A co znajduje się tak w ogóle w tym folderze %WINDIR%\SoftwareDistribution? Czy tam są wszystkie zainstalowane aktualizacje? Bo jeśli tak, to nie chcę go usuwać ;/

W folderze %WINDIR%\SoftwareDistribution znajduje się konfiguracja, logi usługi Windows Update oraz pobierane pliki instalacyjne aktualizacji. Gdy usługa Windows Update jest uruchomiona nie jest możliwe usunięcie plików konfiguracyjnych ze wspomnianej lokalizacji. Dlatego tymczasowo na czas resetowania ustawień usługi Windows Update należy zatrzymać działanie usługi Windows Update. Usunąć pliki ze wspomnianej lokalizacji i uruchomić ponownie komputer.

czyli jak usunę zawartość tego folderu to żadna aktualizacja mi się nie usunie z systemu tak?

ps sorry że tak ciągle pytam ale po prostu chcę być pewny żeby sobie nie rozwalić systemu

Dodane 15.04.2012 (N) 1:55

dobra zrobiłem jak kazałeś ale po ponownym wejściu w automatyczne aktualizacje jak chcę wyszukać dostępne aktualizacje to nadal wyszukuje mi tego internet explorera 9. a jak ściągam bezpośrednio instalatora internet explorera 9 i chcę zainstalować to pisze że nie można zainstalować bo na komputerze znajduje się nowsza wersja ;/ to nie jest jakiś straszny problem ale wolałbym żeby mi nie wyświetlało tego explorera w aktualizacjach…

Aby skutecznie usunąć Internet Explorer 9 (i powrócić do IE 8 ) należy wykonać:

:arrow: Otwórz Wiersz polecenia jako Administrator.

:arrow: Wpisz następującą komendę, która odinstaluje IE9:

FORFILES /P %WINDIR%\servicing\Packages /M Microsoft-Windows-InternetExplorer-*9.*.mum /c "cmd /c echo Uninstalling package @fname && start /w pkgmgr /up:@fname /norestart"

:arrow: Uruchom ponownie komputer.

:arrow: Ponownie wyszukaj aktualizacje i zainstaluj IE 9 za pomocą usługi Windows Update (w tym wszystkie aktualizacje bezpieczeństwa dla IE 9).

Ok dzięki już jest wszystko dobrze :slight_smile: Temat można zamknąć.