Bład bios MSI 6585 . Słaba bateria

Witam . Mam taki problem mam taki drugi stary komputer Pentium 4 2.6 płyta MSI 6585 . I mam taki problem . Więc komputer ma już 6 lat i ostatnio odmówił współpracy i wyrzucił mi informacje :

4a129131395b9cedm.jpg

Zinterpretowałem to prosto padła bateria w płycie głównej i nie pamięta ustawień biosu ale po wciśnięciu F2 ładuje ustawienia i komputer sie uruchamia ( nawet bez baterii ) . Więc kupiłem nową bateryjkę wsadziłem . Odpalam komputer a tu mnie wita komumikat :

f4dea042b4d58364m.jpg

Więc wciskam F2 i system działa . Wyłaczyłem komputer uruchamiam i znowu ten tekst co wyżej że ma bład to biore F1 w biosie wybrałem aby załadował optymalne ustawienia i zapisał ok uruchomił sie po tym . Ale po wyłaczeniu i ponownym właczeniu dalej ten sam bład mu wywala i trzeba na okrągło to powtarzać nawet próbowałem resetować zworką od CMOS-u ale dalej to samo . Do tego jeszcze mniej wiecej raz na 10 razy wywala mu ta pierwsza informacja o słabej baterii , ale jak może być słaba skoro jest nowa .

Wie ktoś o co chodzi ?? Pomocy !!

jaki akumulator ??? Kupiłem normalną baterie Kodaka 3 V . Co mam ją jeszcze ładować ??

Nie słuchaj usera _adam_ , bo sam nie wie co pisze :wink:

Sprawdź czy styki “w koszyku” na baterie nie są zaśniedziałe/brudne. Uruchom np. program Everest i zobacz co pokazuje nt. napięcia baterii.

A w którym miejscu w evereście to jest ?? Co do styków to były ładne srebrne jak patrzyłem więc to chyba nie to .

Rzeczywiście, ale to tak wygląda - słaba bateria wyjęta po włożeniu dalej pracuje. Ale pogooglałem i znalazłem coś takiego :

http://forums.computershopper.com/archi … t-409.html

Jeden z dyskutantów pisze, że trzeba sprawdzać, czy gniazdo nie jest zabrudzone.

Sprawdź dobrze, zanieczyszczenie nie musi być dobrze widoczne.

W Everest szukaj w: Komputer -> Czujnik

no ok to jutro podepnę go i spojżę na ten czujnik jakie jest napięcie i wezmę jakiś gazik z spirytusem i to złącze baterii przeczyszczę . W każdym razie odezwę się jutro jak wyszło .

Dodane 03.03.2010 (Śr) 21:28

No więc tak z Everesta wynika że baterie czuje i ma napięcie :

d912c4cac8ead37em.jpg

złacze nie wygląda na zaśniedziałe bo baterie czuje ale ten bład występuje cały czas i nic nie pomaga nawet zaktualizowałem bios do ostatniego jaki wyszedł i cały czas nie pamięta tych ustawień co teraz zrobić ??