Błąd BIOSu po dodaniu dodatkowej kości RAM

Kupiłem dodatkową kość GoodRAM DDR2 2GB PC2-6400 CL5 (800MHz) do poprzedniej 1GB (też GoodRAM, tylko 1 GB i CL6). Płyta główna to GA-M61SME-S2 (link do specyfikacji http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m61sme-s2_2x.html ). Bios update’owany do wersji F9 (najnowsza stabilna). Gdy wpinam starą kość do dimm1, a nową do dimm2 to wszystko się włącza tylko nie wykrywa nowej i bios informuje mnie, że mam jedynie 1 gb ramu. Gdy zamieniam je miejscami w ogóle nie pojawia się ekran biosu, następują trzy długie sygnały dźwiękowe, po czym przerwa i tak ciągle. Próbowałem również podpinać samą kość 2gb zarówno do pierwszego jak i drugiego slota z takim samym rezultatem. Szukałem jakichś proadników jak rozwiązać problem, jak dotąd bezskutecznie. Za jakąkolwiek wskazówkę, która może pomóc jestem bardzo wdzięczny.

Jeżeli zapomniałem jakiejś ważnej informacji to przepraszam i zaraz w razie potrzeby uzupełnię. Bardzo mi zależy, żeby to zaczęło działać.

Pozdrawiam,

Michał

Resetowałeś bios?

Testowałem jeszcze z pamięcią od Kingstone’a (DDR2 2GB PC6400 800MHz Kingston KVR800D2N5/2G) i dalej nie działa, a więc problem jest najprawdopodobniej jest z płytą główną. Ktoś z was może miał coś podobnego z kompem? Da się to wysłać do serwisu i żeby naprawili te sloty pod pamięć czy pomajstrowali, zeby działało czy najczęściej mówią, że kupić nową płytę, INS?

Bios resetowałem.