Blad biosu podczas uruchamiania LENOVO G550


(Shiva) #1

Witam, otóż ostatnio mam taki problem, że co jakiś czas wyskakuje mi taki komunikat przy próbie uruchomienia Lenovo G550:

672309a83d2c7578m.jpg

Aby to ominąć muszę wejść w BIOSConfiguration i zmienić SATA Mode Selection z AHCI na IDE i dopiero wtedy mogę odpalić laptopa, jednak czasem się te ustawienia biosa przestawiają i znów trzeba to samo zrobić. Dodam, że nie podtrzymuje aktualnej daty i godziny, czy to prawdopodobne, że w tak nowym laptopie (2 lata), mogła paść bateria BIOS? (Gdzie ona się dokładnie znajduje)

-- Dodane 24.08.2012 (Pt) 17:46 --

Znalazłem zdjęcie płyty głównej, ale nie bardzo widzę gniazdo na bateryjkę CMOS

http://saraniya.wxyz123.com/HTML%20for% ... G_5999.JPG


(stalesz) #2

Być może to Cię naprowadzi


(Rovou5hou) #3

Tak, to możłiwe. 2 lata to jednak szmat czasu. Bateryjka w nowszych sprzętach to często owinięta kolorową izolacją termokurczliwą “pastylka” litowa w stylu http://www.zlectronic.com/crms/bigpic/s … 93_2_z.jpg , przypinana do płyty małą złączką 2-pin na kabelku. Zdjęcie z netu niewiele Ci da, płyta mogła zostać wcześniej “wypatroszona”.


(Agatonster) #4

Shiva ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.