Błąd bootmgr

Witam. Moja mama dostała nowy komputer Amilo XA 2529. Przyznam się szczerze, gdy wczoraj łączyłam partycje coś nakićkałam i  teraz po włączeniu komputera, wyskakuje błąd - brak bootmgr, wciśnij alt, ctr i delete aby zresetować. Jak można to naprawić? Podrawiam pomocnych użytkowników.

Jeśli tylko bootmanager popsułeś to uruchomienie automatycznej opcji naprawy z płyty instalacyjnej powinno naprawić problem. Gorzej gdy skasowałeś więcej plików czy całą partycje. Wtedy może nie obyć się bez reinstalki. 

Powiedź mi co mam zrobić szczegółowo w takiej sytuacji. Laptop jest nowy, więc nic ważnego na nim nie ma i jeśli trzeba można na nim zrobić reinstalkę.

No to zrób “reinstalkę” z dołączonych płyt. Jak nie ma podłączonych płyt - na 100% była opcja wykonania takich (dołączona aplikacja). Rozumiem, że zrobiłaś to przed rozpocząciem grzebania? Swoją drogą - co można namieszać, żeby aż tak załatwić Windowsa w kilka minut?

Łączyłam partycje. Z trzech w jedną. No i się stało.

partycja recovery jest ukryta,więc jej nie ruszyłaś, może da się przywrócić system (zainstalować ponownie z recovery)

Jak mogę tego dokonać?

Sprawdź klawisz F8 zaraz po uruchomieniu laptopa. Recovery w tak starym laptopie to niepewna sprawa, partycje mogą być już pokasowane. Wtedy ratuje cie wcześniej zrobiona kopia lub musisz zdobyć płytę instalacyjną z Windowsem, w twoim przypadku najpewniej z Vistą (do pobrania choćby z winclub - dział oryginalne systemy operacyjne). 

A jeżeli nie F8, to inny, o którym pewnie jest mowa w instrukcji obsługi.

Witam. Problem został rozwiązany. Pomogła płyta systemowa. Serdeczne podziękowania dla użytownika @tosiekbu