Błąd C0000022 podczas operacji aktualizacji - Win 8.1

(4dr14n) #1

Witajcie.

Laptop działał normalnie, ale od ostatniego razu przy uruchamianiu komputera pokazuje się logo firmowe “lenovo” i na dole informacja o przygotowaniu diagnozy komputera, a potem już tylko komunikat “błąd C0000022 podczas operacji aktualizacji 92 z 52439 ($$.cdf-ms)”.

Na stronie Microsoft napisali, żeby włożyć płytę instalacyjną win 8.1 i kliknąć opcję naprawy systemu. Problem w tym, że po włożeniu płyty instalacyjnej nic się nie dzieje (płyta jest dobrze nagrana, działa), nośnik się kręci, po czym ustaje, a komunikaty pokazują się wciąż te same (diagnoza; a potem ten błąd C000022). oczywiście o załadowaniu Windowsa mogę pomarzyć, więc wchodzenie w msconfig, czy inne opcje z poziomu systemu operacyjnego nie wchodzą w grę. Wciskanie klawisza F8 podczas uruchamiania systemu też nic nie daje.

Co radzicie w takiej sytuacji?

(BloodyEyes) #2

Samo włożenie płyty instalacyjnej nic nie da.
Musisz w BIOS/UEFI komputera zmienić rozruch na nośnik optyczny (napęd DVD).
Dopiero wtedy komputer wczyta zawartość płyty i będziesz mógł przystąpić do naprawy systemu operacyjnego.

(4dr14n) #3

Ok, ale jak to mogę zmienić? Obawiam się, że dysk jest uszkodzony, skoro komputer nie reaguje na F8. Nie mogę zatem uruchomić nawet wiersza poleceń, nie mówiąc już o trybie awaryjnym :frowning:

(ybu) #4

Szukaj takiego przycisku a laptopie Lenovo.Podaj jego model.

(4dr14n) #5

Rzeczywiście, mam ten przycisk. Udało się uruchomić bootwanie z dysku dvd. Teraz jest problem, którą opcję wybrać, po załadowaniu plików z płyty dvd. Pokazują mi się takie opcje:

Tu kliknąłem w “Użyj urządzenia” i w następnym widoku kliknąłem w “EFI DVD/CD ROM”.

Nie wiem co się powinno stać po kliknięciu w ten obrazek, ale ekran robi się czarny, potem każe kliknąć byle jaki przycisk na klawiaturze by rozpoczął bootowanie z dysku CD/DVD i znów wracam do ekranu “wybierze opcję”. Czyli w zasadzie to nic się nie dzieje :frowning:

Komputer Lenovo G50.