Błąd C0000022 podczas operacji aktualizacji - Win 8.1

Witajcie.

Laptop działał normalnie, ale od ostatniego razu przy uruchamianiu komputera pokazuje się logo firmowe “lenovo” i na dole informacja o przygotowaniu diagnozy komputera, a potem już tylko komunikat “błąd C0000022 podczas operacji aktualizacji 92 z 52439 ($$.cdf-ms)”.

Na stronie Microsoft napisali, żeby włożyć płytę instalacyjną win 8.1 i kliknąć opcję naprawy systemu. Problem w tym, że po włożeniu płyty instalacyjnej nic się nie dzieje (płyta jest dobrze nagrana, działa), nośnik się kręci, po czym ustaje, a komunikaty pokazują się wciąż te same (diagnoza; a potem ten błąd C000022). oczywiście o załadowaniu Windowsa mogę pomarzyć, więc wchodzenie w msconfig, czy inne opcje z poziomu systemu operacyjnego nie wchodzą w grę. Wciskanie klawisza F8 podczas uruchamiania systemu też nic nie daje.

Co radzicie w takiej sytuacji?

Samo włożenie płyty instalacyjnej nic nie da.
Musisz w BIOS/UEFI komputera zmienić rozruch na nośnik optyczny (napęd DVD).
Dopiero wtedy komputer wczyta zawartość płyty i będziesz mógł przystąpić do naprawy systemu operacyjnego.

Ok, ale jak to mogę zmienić? Obawiam się, że dysk jest uszkodzony, skoro komputer nie reaguje na F8. Nie mogę zatem uruchomić nawet wiersza poleceń, nie mówiąc już o trybie awaryjnym :frowning:

Szukaj takiego przycisku a laptopie Lenovo.Podaj jego model.

Rzeczywiście, mam ten przycisk. Udało się uruchomić bootwanie z dysku dvd. Teraz jest problem, którą opcję wybrać, po załadowaniu plików z płyty dvd. Pokazują mi się takie opcje:

Tu kliknąłem w “Użyj urządzenia” i w następnym widoku kliknąłem w “EFI DVD/CD ROM”.

Nie wiem co się powinno stać po kliknięciu w ten obrazek, ale ekran robi się czarny, potem każe kliknąć byle jaki przycisk na klawiaturze by rozpoczął bootowanie z dysku CD/DVD i znów wracam do ekranu “wybierze opcję”. Czyli w zasadzie to nic się nie dzieje :frowning:

Komputer Lenovo G50.