Błąd c000021a

Witam

Mam problem, ponieważ podczas uruchamiania systemu po załadowaniu się windows`a pokazuje mi się niebieskie tło a na nim napisane białymi literami:

STOP: c000021a {Krytyczny błąd systemu}

Proces systemowy Windows Logon został nieoczekiwanie zakończony z kodem stanu 0xc0000034 (0x00000000 0x0000000)

System został zamknięty.

Co jest tego przyczyną i jak ją usunąć? Reinstalacja nie wchodzi w grę bo zależy mi na plikach.

sorki za pomyłkę ale kod stanu to 0xc0000135

Błąd 0xC000021A, tutaj został opisany: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

Polecam ten link: http://support.microsoft.com/?scid=kb%3 … &x=17&y=12

Spróbuj odpalić system w trybie awaryjnym.

http://support.microsoft.com/?scid=kb%3 … &x=17&y=12 wchodze na ten link. wszystko pięknie opisane, ale wraz nie wiem jak naprawić system :frowning: . Pomożecie?

Czy działa tryb awaryjny?

Jeżeli nie, to przywróć na początek plik winlogon.exe i jego dwóch kolegów :wink:

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\userinit.ex_C:\WINDOWS\System32\

tak, tylko kiedy uruchamiam system z płyty to każe mi nacisnąć jakiś klawisz a Ty mówisz o jakiś “R”

Wszystko się zgadza. Dokładna instrukcja uruchamiania konsoli konsola odzyskiwania).

mam jeszcze jedno pytanie. czy to:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

jest jedno polecenie? czy też pisać tak:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

itd.

Pisz tak

Polecenie DEL, gdy nie zadziała, to się nie przejmój

wpisałem pierwsze polecenie i wyskoczył mi taki napis: Określona ścieżka lub nazwa pliku nie jest prawidłowa

Czy ustawiłeś spacje, jak mówiłem?

expandX:\i386\winlogon.ex_C:\WINDOWS\System32\

expandX:\i386\userinit.ex_C:\WINDOWS\System32\

expandX:\i386\explorer.ex_C:\WINDOWS\

tak

Sprawdzałeś poleceniem MAP, czy napęd ma przypisaną nadal tą samą literę, a następnie wstawiłeś ją za X?

Spróbuj wpisać:

expandX:\i386\winlogon.ex_ C:\

Zobacz kontrolnie, czy w ten sposób konsola skopiuje plik.

Najwyżej trzeba będzie wszystkie pliki ręcznie przenosić.

wiem już o co chodzi zamiast nazwy stacji dysków wpisywałem x

ale teraz kiedy wpisuje to pierwsze polecenie to wyskakuje napis: odmowa dostępu

Spróbuj dyskami instalacyjnymi: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry65751

a mówiłeś też, że można przenosić te pliki ręcznie. Jak to zrobić?

Tamten pomysł upadł, ale możesz użyć polecenia expand na innym komputerze i wypakować te pliki na pendrive. Weź potem pendrive, uruchom tamten komputer z dystrybucji live-cd linuxa i przegraj pliki z pendrive’a do odpowiednich folderów.

ale jak to zrobić

Na działającym komputerze z Vistą/XP (bez różnicy), utwórz np na dysku C, folder no TMP

W menu start->uruchom->wpisz cmd

Teraz wpisz polecenia, które podałem wcześniej ale z ścieżką docelową do tego folderu, czyli np:

Zamiast: expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\tmp\

Przegraj sobie potem ten folder na pendrive. Włóż go do uszkodzonego komputera. Uruchom komputer np z systemu Linux Knoppix (system uruchamiany z CD) i przegraj te pliki do właściwej lokalizacji.

Jeżeli nie będziesz mógł zapisać plików na dysku, to kliknij na nim prawym przyciskiem i wybierz zmianę praw zapisu/odczytu.