Błąd CCC, zawiechy XP, nie można otworzyc plikow .JPG itp

(Mr Lordi77) #1

Witam. Jestem nowym urzydkownikiem forum. Więc na początek wszystkim SIEMA

Otóż mam taki problem:

-Czasami komputer wogóle mi się nie włącza( czarny ekran zamiast "Zapraszamy"),

-czasami nie chcą się otwierac pliki . JPG i inne aplikacje,

-czasami wyskakuje bląd aplikacji CCC (Catalyst Control Center)

-czasami sam się zawiesza nic nie da się zrobic i wtedy trzeba restartowac system i po tym kilka razy się nie chce włączyc aż potem dopiero się włącza

Wszystko to jest tak wymieszane.. Raz to raz to

. Mam system Windows XP SP2 komputer jest dosc dobry pamięc RAM 2GB dysk 250gb karta graficzna ATI Radeon HD 2400 XT Series. Dodam choc moze to nie istotne że przy wgrywaniu sterowników karty graficznej ZAWSZE jak je wgrywalem a robilem to z 15 razy wyskakiwal komunikat coz takiego ze sterowniki nie sa podpisane czy cos i czy kontynulowac mimo to czy przerwac instalacje więc kontynułowałem. PC ma równo 2lata przerzyl on juz naprawde duzo formatów ;/ ostatni był z powodu błędów na dysku które uniemożliwiały uruchomienie komputera pisało tylko że jest błąd odczytu dysku. Ciągle jakies bledy zawiechy mam zawsze sie cos zrobi;/ juz mam dosc tych formatów:(((((( Jak się juz dobrze "urządze" na PC to wtedy formata musze robic :expressionless: :expressionless: . Nie wiem co mogę jeszcze napisac. Jest to dla mnie bardzo uciażliwe czytalem sporo na ten temat ale nic sensownego się nie dowiedziałem.

Bardzo proszę o pomoc! !!

POZDRAWIAM! :slight_smile:

(djkamil09061991) #2

może na początek odinstaluj obecny sterownik do karty graficznej i zainstaluj ten http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... radeonx-xp

(Mr Lordi77) #3

OK. spróbuję a zainstalowac ten sterownik pierwszy "Catalyst Software Suite " czy ten drugi "Display Driver "? Czy oba?

(djkamil09061991) #4

to jest to samo tylko w 1 jest dodatkowo panel ati oraz będzie widoczna ikona ati koło zegarka w trayu a w 2 tego nie ma tylko sam sterownik czyli jak chcesz

(Mr Lordi77) #5

Zainstalowałem ten pierwszy i nie dało to nic :frowning: proszę o jakieś inne propozycje. coraz częściej PC się mi zawiesza..

(Olixxx94) #6

W takim bądź razie sprawdź dysk programem HD Tune (Health i Error Scan).

(Mr Lordi77) #7

Ściągnołem ten program HD Tune i sprawdziłem dysk.. Ale co mam podac z tego programu? Bo nigdy go nie używałem..

(Olixxx94) #8

Daj screeny z zakładek Health i Error Scan.

(Mr Lordi77) #9

Umiem robic screeny ale jak je wstawic na forum? Nie widzę żadnej opcji do obrazków...

(Olixxx94) #10

Użyj do tego np. strony imageshack.us.

Potem skopiuj i wklej kod Thumbnail for forums (1).