Błąd crc przy kopiowaniu dysku

witam mam taki problem przy kopiowaniu całego dysku na nowy dysk przy pomocy driveimage xml, dochodzi do 9 % i wyskakuje błąd crc, daję screena:

schowek01lt3.th.jpgthpix.gif

bardzo proszę o pomoc jak zrobić tą kopię :frowning:

pierwsza rzecz to test scandiskiem obu dysków, źródłowego oraz docelowego.

druga rzecz to koniecznie test pamięci (MemTest86+, GoldMemory), oraz sprawdzenie kabelków (magistrali) łączących dyski z płytą główną.

to jest obraz z scandiska dysku starego z systemem:

obraztf5.th.jpgthpix.gif

a czy hddregenerator by pomógł??

HDDGenerator zaora ci dysk na zero, stracisz dane , spróbuj użyć innej magistrali do dysku bo widać że ma bad sectory i już ledwo żyje. Pożycz kabelek do dysku od kolegi i zrób scandiskiem full surface scan, żeby się upewnić że nie ma więcej bad’ów. Potem spróbuj ponownie.

z tego co wiem to hdd regenerator nie kasuje danych!?

Wg. producenta nie, jak się nie boisz to spróbuj, ale jak będziesz kwiczał że straciłeś to pamiętaj, że warto było zrobić backup :slight_smile:

Zanim użyjesz czegokolwiek, podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

HDD Regenrator? Nigdy tego nie używaj.

hddregenerator już mi naprawił dwa uszkodzone sektory i udało mi się skopiować cały system operacyjny wraz z programami za pomocą driveimage xml przy użyciu opcji dirve to drive na nowy dysk 160 GB, najpierw go podłączyłem jako slave i bios i system mi go dobrze wykrył więc zrobiłem z niego tylko jedną partycję i go sformatowałem, po skopiowaniu przez dirveimage xml na nowym dysku znalazło się wszystko dokładnie co było na starym dysku 40 GB ale po odłączeniu starego dysku i ustawieniu nowego na master i podłączeniu na koniec taśmy system się nie ładuje, w biosie jest wykrywany i jest ustawione bootowanie najpierw z cd, potem z dysku, ale bios wyświetla informację, że nie może znaleźć systemu ani na cd, ani na dyskietce a o dysku nic nie piszę

czy może trzeba na nowym dysku poprzez zarządzanie komputerem oznaczyć go jako partycję aktywną?

czy mogą być partycje aktywne jednocześnie na starym dysku i na nowym, czy się nie “pogryzą”, bardzo chodzi mi, żeby w razie jakiś problemów mógł podłączyć stary dysk i uruchomić system jak to zrobiłem teraz

bardzo proszę o pomoc jak ustawić, żeby mi ładowało system z nowego dysku :frowning:

z tego co wyczytałem na wikipedii tylko jedna partycja na dysku może być aktywna, czyli partycja aktywna aktualnie na starym dysku abym mógł system uruchomić z niego w razie problemów i aktywna partycja na nowym dysku i nie powinno być problemów ponieważ partycje aktywne będą na dwóch różnych dyskach, dobrze to rozumiem ???

Partycja systemowa z Windy musi być zawsze ACTIVE i PRIMARY.

czyli mogę ustawić dla nowego dysku z skopiownym systemem partycję aktywną, będę miał wtedy na stary jak i na nowym dysku partycję aktywne ??

ale czy nic złego się nie stanie??

po prostu odepnij stary dysk i działaj na nowym?

dzięki już działam na nowym, system działa bez problemu, zadziałał jak ustawiłem na nowym partycję aktywną, dopytywałem się tak dokładnie bo nie chciałem mieć jakiś niespodzianek,

dzięki :slight_smile: