Błąd Device\Ide\iaStor0

Witam

Od 2 tygodni mam problem z laptopem a mianowicie męczą mnie przycięcia 30-40 sekundowe. W dzienniku zdarzeń wyskakuje regularnie błąd “Urządzenie \Device\Ide\iaStor0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu.” Dziennie wyskakuje koło 20 takich błędów. Czytałem sporo na forach o tym i stosowałem tamtejsze porady ale nic z tego nie zadziałało np. podmiana sterowników na starsze, aktualizacja, format C , postawienie nowego systemu , testowanie programami dysku twardego . Proszę o pomoc

Podaj SMART dysku z http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health)

To może kontroler na płycie głównej ?

Jakie testy przeprowadziłeś, co już zrobiłeś?

Próbowałeś podłączyć inny dysk i wykonać instalację ?

Może faktycznie dysiorek już wyzionął część ducha…

Nie nic nie podłączałem , testowałem programem od sony vaio do sprawdzania HDD i było okej.

a co do SMART-a nie mam nic w zakładce Health nie wiem czemu ?

Dodane 07.05.2013 (Wt) 21:08

Dodane 07.05.2013 (Wt) 21:08

mam ale z innego programu victoria

Informuje o operacjach remapowania (udanych i nieudanych)

Wskazuje na problemy w komunikacji dysku z kontrolerem, tutaj bym szukał wyjaśnienia twoich problemów (sprawę komplikuje to że jest to laptop).

To jakie mam opcje ? Można to jakoś naprawić ? Bo nie znam się na tym za bardzo.

Na początek polecam pożyczyć od kogoś dysk, na którym można zainstalować system.

Jeżeli problem będzie występował dalej, to najprawdopodobniej jest to wina kontrolera na płycie.

Wtedy czeka Cię serwis.

serwis odpada bo juz mam po gwarancji , trzeba będzie wymienić kompa. Dziwne ze tak z dnia na dzien sie zepsuło

Może wskazywać na uszkodzoną elektronikę dysku, uszkodzoną elektronikę płyty głównej, problemy z zasilaniem lub złączem.

Podłączyć inny (sprawny) dysk i sprawdzić czy nie będą występować błędy 199 Ultra DMA CRC errors lub przetestować (przez trochę dłuższy okres) dysk w innym laptopie/komputerze i sprawdzić czy nie wystąpią błędy 199 Ultra DMA CRC errors

Nie.

No trudno widocznie czas laptopa już sie skończył. Dziekuję za pomoc :slight_smile: pzdr