Błąd Device\Ide\iaStor0

(Marcinptaszynski) #1

Witam

Od 2 tygodni mam problem z laptopem a mianowicie męczą mnie przycięcia 30-40 sekundowe. W dzienniku zdarzeń wyskakuje regularnie błąd "Urządzenie \Device\Ide\iaStor0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu." Dziennie wyskakuje koło 20 takich błędów. Czytałem sporo na forach o tym i stosowałem tamtejsze porady ale nic z tego nie zadziałało np. podmiana sterowników na starsze, aktualizacja, format C , postawienie nowego systemu , testowanie programami dysku twardego . Proszę o pomoc

(falcon89) #2

Podaj SMART dysku z http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro ... 12177.html (zakładka Health)

(Iamthebirchtree) #3

To może kontroler na płycie głównej ?

Jakie testy przeprowadziłeś, co już zrobiłeś?

Próbowałeś podłączyć inny dysk i wykonać instalację ?

Może faktycznie dysiorek już wyzionął część ducha..

(Marcinptaszynski) #4

Nie nic nie podłączałem , testowałem programem od sony vaio do sprawdzania HDD i było okej.

a co do SMART-a nie mam nic w zakładce Health nie wiem czemu ?

-- Dodane 07.05.2013 (Wt) 21:08 --

-- Dodane 07.05.2013 (Wt) 21:08 --

mam ale z innego programu victoria

(falcon89) #5

Informuje o operacjach remapowania (udanych i nieudanych)

Wskazuje na problemy w komunikacji dysku z kontrolerem, tutaj bym szukał wyjaśnienia twoich problemów (sprawę komplikuje to że jest to laptop).

(Marcinptaszynski) #6

To jakie mam opcje ? Można to jakoś naprawić ? Bo nie znam się na tym za bardzo.

(Iamthebirchtree) #7

Na początek polecam pożyczyć od kogoś dysk, na którym można zainstalować system.

Jeżeli problem będzie występował dalej, to najprawdopodobniej jest to wina kontrolera na płycie.

Wtedy czeka Cię serwis.

(Marcinptaszynski) #8

serwis odpada bo juz mam po gwarancji , trzeba będzie wymienić kompa. Dziwne ze tak z dnia na dzien sie zepsuło

(falcon89) #9

Może wskazywać na uszkodzoną elektronikę dysku, uszkodzoną elektronikę płyty głównej, problemy z zasilaniem lub złączem.

Podłączyć inny (sprawny) dysk i sprawdzić czy nie będą występować błędy 199 Ultra DMA CRC errors lub przetestować (przez trochę dłuższy okres) dysk w innym laptopie/komputerze i sprawdzić czy nie wystąpią błędy 199 Ultra DMA CRC errors

Nie.

(Marcinptaszynski) #10

No trudno widocznie czas laptopa już sie skończył. Dziekuję za pomoc :slight_smile: pzdr