Błąd DHCP w routerze

Witam,

 

nie dawno zakupiłem sobie router tp-link wr740n. Wszystki niby ładnie, wkładam płytkę podłączam router (wan routeru do lan modemu adsl kablem sieciowym, i potem wejściem “1” do komputera również kablem sieciowym) a potem przy sprawdzianiu karty sieciowej wyskakuje błąd. Jest tam napisane abym sprawdzić server DHCP czy jest włączony. Więc sprawdzam, wpisałem cmd, odnalazłem swój router (jest on zapisany jako połączenie lokalne 2). Jest tam napisane:

 

Stan nośnika…:Nośnik odłączony (chociaż router jest podłączony)

Sufkis DNS konkretnego połączenia: (nic tu nie jest napisane)   

Opis …: Tam-Win32 Adapter U9

DHCP włączone …:Tak

Autokonfiguracja włączona …:Tak

 

Posiadam Windows 7 64 bitowy. Internet 2 mb z Dialogu. Router nowy, na gwarancji, zdaniem sprzedawncy jest dobry tyle że “ja nie potrafie go sam skonfigurować”. Powiedział mi że może do mnie przyjechać ale nie za darmo, a cene podał z **** wziętą …

Może “karta sieciowa” którą się podpina do usb by pomogła? Dodam że ikona symbolizująca ustawienia na routerze (2 od lewej) cały czas się pojawia i znika. Próbowałem resetować router. Cały czas się udaje ale to nic nie daje. Resetuje go odłączając go od zasilania, wkładając agrafkę do tej “dziury” i trzymając ten przycisk włączam zasilanie i trzymam jeszcze przez pare sekund. W końcu ikony się pojawiają a potem gasną.

Router jest zresetowany ale nic to nie daje. Nie mam też dostępu do zalogowania się w przeglądarce. Próbowałem 192.1681.1, 192.168.0.1 oraz tplinklogin.net. Wszystko to nie działa. Wpisałem też ip “na sztywno”

aby się płączyć ale to nic a nic nie daje. Dodam też że w tablecie łączę się normalnie z routerem ale nie ma internet

 

                         Jakieś sugestje?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Hej,

 

To jest objaw poprawnej pracy routera. Dioda powinan powoli sobie mrugać. Problemy z routerem są symbolizowane poprzez świecenie światłem ciągłym bądź całkowity brak świecenia tej diody.

 

Pytanie czy poprawnie - przycisk reset należy przytrzymać wciśnięty przez minimum 10 sekund. Spokojnie można to zrobić przy włączonym urządzeniu.

 

Nie posługuj się płytą konfiguracyjną. Połącz kabelki i zaloguj się na stronę konfiguracyjną routera poprzez przeglądarkę www. Adres to najczęściej 192.168.0.1 bądź 192.168.1.1 - użytkownik: admin i hasło też admin. Następnie przejdź w panelu do pozycji Quick Setup i postępuj zgodnie z poleceniami na ekranie.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak wcześniej pisałem próbowałem się zalogować przez przeglądarkę, ale nie mogę. Może po prostu coś jest z DHCP i on nie przydzielił mi bramy domyślnej?

Hej,

Dlatego najpierw zresetuj router - w sposób, który opisałem - a dopiero później połącz się i spradź, czy będzie możliwość zalogowania się do panelu konfiguracyjnego. Dodatkowo sprawdź też, czy kabel jest sprawny - najlepiej wymień go na inny bądź sprawdź na innym działającym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wymieniłem kabel, zresetowałem router (trzymałem reset aż zgasły wszystkie diody), próbowałem wejść na 192.168.1.1 oraz 192.168.0.1 i nic …;/

Hej,

Czyli tutaj jest OK.

  • Próbowałeś podłączyć się do innego z portów LAN, czyli portów 2, 3 bądź 4?
  • Czy po podłączeniu bezpośrednim karty sieciowej i modemu ADLS, uzyskujesz na komputerze połączenie z internetem?

Pozdrawiam,

Tak próbowałem się podłączyć do 2,3 oraz 4 …

Co do karty to tak, mam internet. Router nie jest mi do niego potrzebny.

Hej,

 

Skoro karta sieciowa działa (bo po połączeniu z modemem dostęp do sieci masz), a router był restartowany, to niestety wszystko wskazuje na uszkodzenie routera. Sprawdź tylko jeszcze jedno - czy w ustawieniach połączeń sieciowych masz ustawione pobieranie automatyczne aresu IP czy też adres przypisany jest statycznie.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pobieranie adresu IP jest automatyczne czy też inaczej statyczne. Czyli co, oddawać go na gwarancję?

Hej,

 

Najlepiej byłoby sprawdzić router na innym komputerze. Wystarczy podłączyć komputer do routera - do portu LAN - i sprawdzić, czy adres IP został przypisany. Jeśli nie, router jest uszkodzony i jedynie reklamacja wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Tam czasm nie jest Tap-Win32 Adapter V9? Jeśli tak, to nie jest to twoja karta sieciowa, do której podłączasz router, lecz interfejs wirtualny tworzony przez OpenVPN. Korzystasz Ty lub ktoś z twojej rodziny z OpenVPN?

 

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

 

ipconfig /all
wmic nic list brief

Wyniki wszystkich poleceń wklej w tagu code (możesz użyć przycisku z ikonką dwóch nawiasów ostrokątnych na pasku narzędzi edytora postu) lub na stronę http://wklej.org i podaj tu tylko link.

Masz rację posiadam OpenVPN. Czy jest możliwe że to przez to nie mogę się zalogować w przeglądarce?

OpenVPN tutaj raczej nie przeszkadza, chodziło mi to, że te połączenie lokalne 2, o którym pisałeś, że do tego podłączyłeś router, to nie karta sieciowa, tylko właśnie interfejs wirtualny. Za to Hamachi lub robić bałagan w konfiguracji sieci, wiec możesz na jakiś czas wyłączyć samą aplikacją oraz interfejs wirtualny Hamachi.

Karta sieciowa, do której podłączasz router to Połączenie lokalne.

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
   Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::f947:8a99:f485:c142%10(Preferowane)

   Adres IPv4 autokonfiguracji . . . . : 169.254.193.66(Preferowane)
   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.0.0

Zresetuj router, schowaj płytę do szafki, podłącz kabel sieciowy do karty sieciowej, podłącz kabel do dowlnego portu LAN (nie WAN), włącz router, odczekaj chwilę i zobacz czy coś się zmieniło. Jeśli nie, wykonaj poniższe polecenie

netsh int ip set address name="Połączenie lokalne" static 192.168.1.2 255.255.255.0 192.168.1.1

i spróbuj zalogować się na router. Pod spodem routera powinno być napisane pod jakim adresem można się zalogować, jeśli jest on inny, niż 192.168.1.* to zmień w powyższym poleceniu adresy na właściwe.

Nadal się nie mogę zalogować …;/

Pod routerem pisze że mam się logować na tplinklogin.net

Oto log z cmd: http://wklej.org/id/1205619/

Ten router ma firmware rev. 2 czy 3? Sprawdź jeszcze na innym kablu i

 

to możesz też sprawdzić, jeśli masz taką kartę sieciową pod ręką.

Hej,

 

To akurat miał być rodzaj przekierowania na odpowiedni adres IP, pod którym funkcjonuje router w sieci lokalnej, ale widać, że coś to nie działa poprawnie. Dlatego lepiej logować się po IP lokalnym - domyślnie tym, które wskazał roobal.

 

Co do logowania do panelu routera, spójrz do tego artykułu.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zakupiłem kartę sieciową, podłączyłem, i wszystko działa, dzięki wam za pomoc!

 

 

@Edit Mam jeszcze jedno pytanie. Chciał bym ustalić ograniczenie na sieć Wi-fi. Przypominam Router Tp-link Tl-Wr740 jest podłączony do Modemu Adsl.

Internet w dialogu 2 mb/s. Czy na moim routerze jest to możliwe?