Błąd Direct3D ;c(

Dziś chciałem uruchomić gre Diablo II LoD i wysjkoczył mijakiś bład krytyczny z DirectDraw to walnąłem test grafiki w dxdiag i zakonczyl sie czym s takim

Wyniki testów modułu Direct3D 7: Wystąpił błąd w kroku 8 (Tworzenie urządzenia 3W): HRESULT = 0x887602eb (kod błędu)

Wyniki testów modułu Direct3D 8: Wystąpił błąd w kroku 8 (Tworzenie urządzenia 3W): HRESULT = 0x8007000e (Za mało pamięci)

Wyniki testów modułu Direct3D 9: Wystąpił błąd w kroku 8 (Tworzenie urządzenia 3W): HRESULT = 0x8007000e (Za mało pamięci)

mam Gforce3 Ti 200 i DirectX 9.0b

Spróbuj tak:

  1. Odinstaluj DirectX, np. programem DirectXUninstaller http://www.softpedia.com/public/cat/14/4/14-4-48.shtml.

  2. Zainstaluj DirectX ponownie.

  3. Zainstaluj nowe sterowniki do karty graficznej.

Zakładam oczywiście, że masz uaktualniony system. Jeśli jednak nie, to również to zrób, najlepiej przez Windows Update.

Twoja karta nie ma wsparcia ze strony sterowników directX z serii 9:

Więc po co je instalować ?? może tutaj tkwi problem.

Reasumując: wszystkie kroki tak jak podał Magik z tym że punkt 2 powinien wyglądać:

2. Zainstaluj DirectX z serii 8.xx .

teraz dziala wshystko bez zarzutow a nic nie robilem :smiley: cos tu sie kipsi :evil:

a tak zapytam… czy nowsze stery z neta by mialy juz wsparcie??

jezeli tak to prosilbym zeby mi ktos podal link do takich bo tam na oficjalnej stronie dziwnie jest kilka opcji do wybrania dla XP i nie wiem ktore sa odpowiednie :frowning:

update

znalazlem odpowiednie sterowniki i zainstalowalem najnowszego directX’a 9.0c i chyba powinno byc dobrze