Błąd DirectX w czasie uruchamiania gry Shogun Total War 2

Hej,

 

mam problem z grą Shogun 2. Gra oryginalna, pobrałem ją i gdy włączam grę nic się nie dzieje. Myślę że to Direct ponieważ przyznam się że ściągnąłem cracka, (wcześniej grałem na piracie ale gra się spodobała i ją kupiłem) wkleiłem go do folderu z grą przedtem robiąc kopie zapasową, wcześniej gdy grałem na piracie włączając grę wyświetlało mi się okienko na jakim Direc-cie chcę grać, teraz nic mi się nie wyświetla, lapek udaje że myśli i nic po za tym. Windows 8.1, laptop spełnia minimalne wymagania, wcześniej gra mi chodziła, po formacie już nie działa, jakieś pomysły? 

Sterowniki graficzne zainstalowane ?

Podaj specyfikację sprzętową.

Zainstaluj DirectX 9.0c tylko z rozpakowanej wersji offline z pliku DXSETUP.exe bo na win 8 z onlie nie zainstalujesz.

Tak, zainstalowane, tak jak pisałem lapek spełnia minimalne wymagania, wcześniej grałem w Shoguna 2 ale po formacie nie działa.

 

Masz racje, instalowałem ale najprawdopodobniej chodzi o to że mam już zainstalowaną inną wersje, więc najpierw muszę raczej odinstalować poprzednią ponieważ instalacja dochodzi do końca, jest napisane że się zainstalowało i nic. Więc jeśli moja teoria jest prawdziwa musiał bym odinstalować directa, a następnie zainstalować go ponownie. Format nie wchodzi w grę, ponieważ mam już dosyć ściągania wszystkich gier, programów itd. Jakieś pomysły jak mógł bym to zrobić?

@Edit zainstalowałem jeszcze raz tego Directa i się problem naprawił, teraz podczas włączania wyświetla się taki komunikat: 

 

We have detected that your Steam installation has been corrupted and the game will now exit.This is usually due to an attempt to play pirated copy of the game but may in some cases be caused by a virus or cheat program.IF you own a genuine copy of Total War Shogun 2 or Total war Shogun 2 -fall of the samurai please exit the game reinstall steam scan for viruses and disable any cheat PROGRAMS you are running.If you do not.

Ta gra ma zabezpieczenie Starforce Protection, wiec jak ją zainstalowałeś z oryginalnej płyty to zainstalował ci się w komputerze Starforce i nic ci crack nie pomoże. Żeby to naprawić to trzeba odinstalować grę, odinstalować zabezpieczenie starforce i zainstalować wersje gry bez tego zabezpieczenia jak miałeś poprzednio. Satarforce może ci zablokować też inne gry. To moja rada o ile zainstalowałeś grę z oryginała.

Aha, a nie przeszło by jak bym zrobił kopie zapasową gry (w steamie jest taka opcja) odinstalował grę, potem te zabezpieczenie i zainstalował z plików zapasowych? I jeszcze jedno, jak mogę odinstalować te Starforce Protection? 

Nie. Bo zabezpieczenie Starforce szyfruje pliki. Nie da się tak. Trzeba wersję bez zabezpieczenia albo nie Crakować tylko grać z włożona płytą do napędu.

Tu masz Removal http://www.onlinesecurity-on.com/protect.phtml?c=55 . O ile go masz, nie jestem w stanie na odległość sprawdzić co Ci sie poinstalowało. To może być inne zabezpieczenie.

Rozumiem, w takim razie jeśli te pliki zostały zaszyfrowane wystarczy usunąć grę i jeszcze raz ją pobrać a następnie zainstalować. Płyty nie posiadam ponieważ kupiłem sam cd-key.

Cześć,

 

Pobierz grę ze Steam i nie baw się w żadne cracki. Nie wiem skąd pomysł aby z nich korzystać skoro posiadasz oryginalną grę.

Widzę że nie zrozumiałeś. Cracka ściągnąłem ponieważ po naciśnięciu “graj” nic się nie działo. Dzięki crackowi dowiedziałem się jaki był problem. Chodziło o directa ale były problem z instalacją, w końcu po kilku próbach się zainstalował. Potem nastąpił nowy problem. Crack ściągnął na siebie uwagę tego zabezpieczenia i pliki zostały zaszyfrowane więc już się nie nadawały. Ściągnąłem grę jeszcze raz i teraz jest dobrze, do zamknięcia i dzięki za pomoc :-) 

Cześć,

 

Zaiście dziwne działanie, na problemy z oryginalną grą wgrywać cracki.

Jeżeli coś nie działa poprawnie, korzysta się z supportu producenta, jeżeli samemu nie potrafi się rozwiązać problemu z działaniem gry, a nie wgrywa cracki.

Na odpowiedź od supportu trzeba czekać od tygodnia do dwóch, więc wole sam pokombinować. Nie miałem zamiaru grać na tym cracku, chciałem tylko zobaczyć czy gra się na nim uruchomi. Zawsze po włączeniu Shoguna wyświetla się okienko w którym trzeba wybrać Direct. Okienko się nie pokazało więc już wiedziałem w czym tkwi problem. Fakt nie wiedziałem jak rozwiązać ten problem ale jednak mi się udało. Lepiej pokombinować trochę przy tej grze niż czekać aż łaskawie support odpowie i to jeszcze nie wiadomo czy dobrze.  Gdybym nie wgrał tego cracka nie wiedział bym o co chodzi, ponieważ na steamie też jak czytałem występuje problem z innymi grami przy włączaniu. Naciska się ten przycisk “Graj”, pokazuje się te małe okienko a następnie znika i nic się nie dzieje, więc to by pasowało do mojego problemu i tak zapewne napisał bym to supportu, to by była tylko strata czasu ponieważ to chodziło o to aby przeinstalować Directa a użytkownik @Darek0107 tylko potwierdził moje przekonania. Temat do ZAMKNIĘCIA!