Błąd DirectX w Need For Speed Heat

image

Wyskakuje mi to podczas gry i wywala na pulpit.
Komp to:

  • X570 Plus od Tuf Gaming;
  • Ryzen 7 3700X;
  • Gigabyte RTX 2080 Super;
  • 16 GB RAM od HyperX 3600MHZ DDR4

EA poleca przejście na STUDIO DRIVER TYPE: https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Need-For-Speed-Heat-DirectX-Error/td-p/8387454

DCH STUDIO https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/168028/pl
albo
STANDARD STUDIO https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/167992/pl

Najpierw musisz usunąć obecne sterowniki.

Ewentualnie to problem z samym kodem gry.

1lajk

@FadeMind Ten link, który ty dodałeś dotyczy zupełnie innego błędu.
Ja znalazłem temat, który dotyczy takiego samego błędu i w tym przypadku pomogła reinstalacja Visual C++ Redistributable.
Tutaj masz instalator, który instaluje wszystkie wersje na raz. Wystarczy po wypakowaniu archiwum uruchomić plik “install_all.bat”.
Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One (Aug 2020) Download | TechPowerUp

1lajk

Bardzo częsty błąd w pirackich przerobionych windowsach. Jak masz takowy przypadkiem do “testów” to sprawdź czy visual nie jest po rosyjsku i przeinstaluj.

Wyłącz skalowanie w Panelu sterowania Nvidia

Windowsa mam oryginalnego.

Prawdopodobnie masz wyłączony plik stronicowania, w niektórych starszych grach jest on wymagany do poprawnego działania. W zasadzie porada dotycząca jego całkowitego wyłączenia jest błędna, ponieważ zdarzają się jeszcze takie programy, które z tego pliku wymiany korzystają. Wyłączenie pliku wymiany wcale nie przyspiesza działania Windows czy uruchamiania gier, za to brak może powodować problemy.

1lajk

Swap’a mam aktywnego. Więcej razy mi ten error się nie pojawił. Obni żyłem skalowanie rozdzielczości z 200% do 130%. Chciałem sprawdzić możliwości mojego RTX’a 2080 Super od Gigabyte i zwiększyłem wszystko na full.

A nie ustawiałeś może ręcznie wartości maksymalnej dla pliku stronicowania, albo czy może nie kończyło Ci się miejsce na dysku systemowym, albo tym gdzie masz aktywne stronicowanie?

Nie. Wydaje mi się, że to jakiś glitch lub problem z DirectX na komputerze. Chociaż jak zmniejszę detale w grze, to nie wywala tak często, ale wywala jednak tą grę.

Można jakoś sprawdzić wersję gry, tak, jak np. Cyberpunk’a?

We właściwościach głównego exe gry powinno być w szczegółach.
Ew. w menu tytułowym po odpaleniu gry w rogu.