Błąd dokumentów word i excel po odzyskaniu

Witam,

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc gdyż przekopałem cały internet i nie ma jakiegoś racjonalnego rozwiązania problemu. Otóż odyskałem dane ze skasowanego dysku - około 10 gb plików excel, word i pdf. Tylko pojawia się jedno ale. około 90% tych dokumentów nie otwiera się… gdyż pojawiają się inforamcje


dokładnie taki sam błąd występuje na dokumentach word jak na załączonym obrazu z excel
Czy jest jakaś realna szansa podjęcia się próby naprawy tego, czy w ogóle przyniesie jakieś sensowny skutek ?

Pozdrawiam !

Stary dysk był używany przed odzyskiwaniem plików? Bo trochę wygląda to tak, jakby pliki były częściowo nadpisane.
Czym odzyskiwałeś?

Odzyskiwałem R-Studio, czy dysk był używany przed odzyskaniem… wyglądało to tak, że ktoś ze złości skasował dokumenty po czym zamknął komputer i tyle.

Czyli po usunięciu plików i wyłączeniu urządzenia komputer już ani razu nie był normalnie uruchamiany? Poprzez “normalnie” mam na myśli uruchomienie Windows i jakiekolwiek w nim działanie.

Rozumiem, że odzyskiwało się poprzez uruchomienie programu z płyty/pena?

Odsyskały się oczywiście, ale błąd na każdym dokumencie wyskakuje tak jak screen powyżej :slight_smile:

Ok, ale ta odpowiedź nie była odpowiedzią na żadne moje pytanie:)

  1. Czy program był odpalany z pena/cd?

  2. Czy po usunięciu plików i wyłączeniu urządzenia komputer już ani razu nie był normalnie uruchamiany? Poprzez “normalnie” mam na myśli uruchomienie Windows i jakiekolwiek w nim działanie.