Błąd dostępu, podczas próby wejścia na pendrive

Witam od pewnego czasu podczas próby wejścia na pendrive’a wyskakuje komunikat ,błąd dostępu, próbowałem przez opcje eksploruj, nic to nie daje. Wirusów na nim nie ma, skanowałem go wieloma programami antywirusowymi.W grę nie wchodzi formatowanie pendrive’a, posiadam na nim prace licencjackie.Dodam, że w trybie awaryjnym mogę wejść na niego normalnie. Proszę o jakieś sugestie.I porady… Moim zdaniem komputer zwariował, ponieważ podłączanych było dużo urządzeń przez porty usb.

Proszę o pomoc.

W jakiej temperaturze przechowywany jest ten dysk?

Spróbuj go delikatnie podgrzać a następnie znowu umieścić w slocie USB.

Wejdź w edytor rejestru (Start -> Uruchom… -> wpisz polecenie: regedit ) i skasuj z rejestru ten klucz:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ MountPoints2

No a żeby kiedyś podłączane przez USB urządzenie znów było rozpoznawane po podłączeniu jako nowe, to przejdź pod ten klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USBSTOR

Skasuj stamtąd nazwę danego urządzenia wykonując dla bezpieczeństwa kopię zapasową usuwanego klucza (PPM na klucz -> Eksportuj).

deFco247…wyskakuje teraz komunikat, że L: , nie jest dostępny, odmowa dostępu…co mam dalej zrobić?

Dodane 27.10.2010 (Śr) 11:28

tego drugiego klucz nie mogłem usunąć, musiałem nadać sobie uprawnienia. może to wirus???

sprawdź czy wartość WriteProtect z klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrenyControlSet\Control\StorageDevicePolicies

jest ustawiona na 1, jeśli tak ustaw ją na 0

djwiśnia55 nie mam w ogóle nazwy tego klucza w gałęzi control…

Dodane 27.10.2010 (Śr) 11:34

Mój system to xp home…

A nie szybciej byłoby skopiować zawartość pendrive’a w trybie awaryjnym (z postu wynika że jest do niego dostęp w trybie awaryjnym) sformatować go w systemie plików FAT, a następnie zgrać pliki z powrotem na niego.

Innego wyjścia nie mam.niestety.Dziękuję wszystkim za dobre chęci.Temat zamykam.

Pozdrawiam.

Dodane 27.10.2010 (Śr) 12:22

niestety po sformatowaniu pendrive’a nadal występuje powyższy problem…

Sformatuj w systemie plików NTFS.

Witam,

Nie wydaje się Wam dziwne, że w awaryjnym jest dostęp a w normalnym nie?

Jeżeli masz możliwość, sprawdź pendrive’a w innym komputerze. Czasami też pomaga zmiana portu USB (np. możesz podłączyć zamiast drukarki).

Jeżeli zadziała na innym kompie to znaczy, że coś jest nie tak z systemem.

Kiedy przestało Ci to działać? Jeżeli jesteś w stanie określić przedział czasowy między ostatnim zadziałaniem a niezadziałaniem to spróbuj (o ile robisz w systemie punkty przywracania) cofnąć system do punktu przed datą kiedy to działało. Może coś zainstalowałeś (jakąś ochronę, albo program zarządzający prawami dostępu do portów USB).

Ale zacznij od sprawdzenia pena w innym kompie.

Powodzenia.

Mam w opcjach możliwość sformatowania na FAT32 oraz exFAT… więcej opcji nie posiadam.W innych komputerach pendrive działa normalnie. W każdym innym komputerze wszystko ładnie śmiga. Natomiast co do tych slotów USB, to nie działa on pod każdym, jest ciągle ten sam komunikat niestety.

Ja osobiście nie wiem co jest grane.Z przywracania systemu nie korzystam, mam to całkowicie wyłączone.Zawsze swoje problemy jako tako potrafiłem rozwiązywać. Tego natomiast nie mogę rozgryźć. Proszę o dalsze sugestie.

Pozdrawiam.

No to nie ma co katować pendrive’a. Skoro na innych kompach działa. Sformatuj go na FAT32

Postaraj się określić co się zmieniło w systemie. Co doinstalowałeś. A sprawdź czy inne pendrive’y też się będą tak u Ciebie zachowywały. Jeżeli tak to wina na pewno leży po stronie systemu.

Skoro w awaryjnym działa to znaczy, że w trybie normalnym jakiś sterownik albo program się ładuje i uniemożliwia dostęp do pena. Możesz użyć programiku autoruns z pakietu SysinternalsSuite i powyłączać (powyłączać nie usuwać) wszystko co uznasz za podejrzane i sprawdzić czy wtedy zacznie Ci działać. Wyłącz zaporę. Może ponowne zainstalowanie sterowników do płyty i/lub USB pomoże.

Powodzenia

opat instalowałem sterowniki USB od nowa i do płyty też, wszystkie uaktualnione. Natomiast na google wyczytałem, że trzeba opróżnić ilość zapamiętanych urządzeń podłączonych do tzw Huba, ale o co chodzi to nie wiem.