Błąd DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Witam Was od kilku dni mam spory problem z pojawiającymi się bluescreenami , problem dotyczy ( tak sądzę karty wifi którą mam podpięta ) poniieważ występuje wtedy gdy coś pobieram z internetu .

Moja konfiguracja to :

 

Zasilacz High power 500w

płyta asus p5b

2gb ddr2

geforce 8800GT

1 tb dysk Sata II

procesor intel core duo e4500

 

Dodam że w biosie mam wyłączoną wbudowaną kartę sieciową ponieważ jej nie używam.

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do tej karty wifi, zmieniałem też porty usb i niestety nic to nie dało problem cały czas występuje , dodaję zrzuty ekranu pliku dmp. oraz z menadżera urządzeń, nie wiem być może karta wifi jest uszkodzona.

 

ps. jest też jakaś dziwna karta sieciowa w menadżerze aczkolwiek nie mam pojęcia co to jest i czy może powodować konflikt.

 

Czekam na Wasze komentarze , i proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

post-106362-0-25140100-1425316798_thumb.

post-106362-0-87527300-1425316808_thumb.

post-106362-0-84664700-1425316846_thumb.

W przeglądarce czy np. przez torrent’a?

 

Instalowałeś sterownik ze strony TP-link’a?

 

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na kartę TP-link, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum).

przez torrenta zazwykle.

 

Tak ze strony producenta

 

Proszę :

 

USB\VID_148F&PID_2070&REV_0101

USB\VID_148F&PID_2070

Dość znany problem, jeśli używasz najnowszej wersji programu do torennt’ów, to sprawdź starszą wersję.

 

Czy przed wystąpieniem problemów coś było instalowane/aktualizowane?

 

 

Czy karta to TL-WN7200ND?

Nic nie było instalowane/aktualizowane.

 

Karta to TL-WN321G

 

Sprawdzę starszą wersję.

Sprawdz status w Menedżer urządzeń > Karty sieciowe > Microsoft Teredo Tunneling Adapter

Jeśli nie rozwiąże to problemu, pobierz http://sendfile.pl/pokaz/267958—c3aX.html i wypakuj (skan na virustotal)

 

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na kartę TP-Link, Aktualizuj oprogramowanie sterownika…, Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, wskaż folder gdzie wypakowałeś sterownik i kliknij Dalej, uruchom ponownie system.